دو تن از فعالان آذربایجانی اهل تبریز توسط دادگاه کیفری تبریز، به دو سال زندان محکوم شدند

17
دو تن از فعالان آذربایجانی اهل تبریز توسط دادگاه کیفری تبریز، به دو سال زندان محکوم شدند

دو تن از فعالان آذربایجانی اهل تبریز توسط دادگاه کیفری تبریز، هرکدام به دو سال زندان ، هفتاد و چهار ضربه شلاق و مشترکا دو هزارم دیه کامل یک مرد محکوم شدند.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام صبح روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۸ دو تن از فعالان آذربایجانی اهل تبریز به نام‌های یوسف سلحشور و داوود محمودی که اسفند ۹۷ در حاشیه مسابقه فوتبال تیم‌های تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان، با اتهام “اخلال در نظم عمومی و درگیری با مامورین” بازداشت شده بودند، هرکدام به دو سال زندان، هفتاد و چهار ضربه شلاق و مشترکا دو هزارم دیه کامل یک مرد محکوم شدند.

حکم دیه برای این شهروندان بدلیل داشتن شاکی خصوصی از جانب نیروی انتظامی، قطعی و موارد دیگر حکم، قابل اعتراض و رسیدگی مجدد در دادگاه تجدید نظر اعلام شده است.

شایان ذکر است که صبح روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ یوسف سلحشور و داوود محمودی دو تن از فعالان ملی مدنی ساکن تبریز با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۸۰ میلیون تومان با اتمام مراحل دادرسی و بطور موقت از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.

گفته می‌شود این دو شهروند در روز جمعه ۱۰ اسفند ماه ۹۷ در پی شعارهای هواداران تیم تراکتورسازی تبریز بازداشت شده‌اند. آنها در طی هفته های منتهی به بازداشت شعارهایی در حمایت از زندانیان سیاسی سر داده بودند.

آقای داوود محمودی در جریان بازداشت مورد ضرب و جرح و شکنجه شدید قرار گرفته و از ناحیه بینی و کمر مصدوم شده بود.بینی و کمر مصدوم شده بود.

درخواست دادخواهی حمزه درویش نسبت به پرونده خود و اتهامات وارده به ایشان

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy