عدم پرداخت کامل مطالبات برای کشاورزان چغندرکار نقده، پیرانشهر، اشنویه، بوکان و مهاباد

30
عدم پرداخت کامل مطالبات کشاورزان چغندرکار نقده، پیرانشهر، اشنویه، بوکان و مهاباد

کشاورزان چغندرکار شهرهای نقده، پیرانشهر، اشنویه، بوکان و مهاباد که محصول خود را به کارخانه قند نقده تحویل می‌دهند، هنوز بهای محصول سال ۹۷ خود را دریافت نکرده‌اند. عدم پرداخت کامل مطالبات، آن‌ها را با مشکلات اقتصادی روبرو کرده است.

کشاورزان تا کنون بارها با خواست پرداخت مطالباتشان مقابل کارخانه تجمع کرده‌اند. کارخانه قند نقده در پی بارها تجمع اعتراضی کشاورزان، در نهایت بخشی از مطالبات سال گذشته آنان را پرداخت کرد اما از پرداخت ۳۸ میلیارد تومان باقیمانده مطالبات آنان سرباز زده است.

به گفته سلمان قدرتی، رییس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی آذربایجان غربی جلساتی بین کشاورزان و مسئولان کارخانه برگزار کرده است اما این جلسات نتیجه‌ای در بر نداشته است.

قدرتی افزوده است علاوه بر عدم پرداخت بهای محصولات، کشاورزان به نحوه ارزیابی محصولاتشان در کارخانه قند نیز معترضند. آن‌ها می‌گویند کسانی که شاخص کیفیت محصولات را تعیین می‌کنند از تخصص و تجربه کافی برخوردار نیستند.

ظاهراً کارخانه با مشکل نقدینگی روبروست. سعید دیلمقانی نماینده نقده در مجلس گفته است که طی هفته‌های آینده به کارخانه تسهیلات بانکی اعطا خواهد شد.

سد طالقان سرریز شد و ۲۵ روستا در قزوین با تهدید سیل مواجه هستند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy