شورای همکاری خلیج فارس، مصر، اردن و بحرین رژیم ایران را محکوم کردند

69
شورای همکاری خلیج فارس، مصر، اردن و بحرین رژیم ایران را محکوم کردند

وزارت خارجه امارات شامگاه یکشنبه ۱۲ مه/ ۲۲ اردیبهشت با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که چهار فروند کشتی تجاری در نزدیکی آب‌های سرزمینی این کشور در شرق بندر فجیره هدف «عملیات مخرب» قرار گرفته‌اند.

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که دو فروند از این کشتی‌ها به این کشور تعلق دارند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران بلافاصله نسبت به هرگونه دسیسه «بدخواهان» هشدار داد.

شورای همکاری خلیج فارس، مصر، اردن و بحرین نیز این حادثه را محکوم کرده‌اند.مقامات امارات درباره ماهیت «عملیات مخرب» سکوت کرده‌اند. همچنین مشخص نکرده‌اند که چه گروهی این عملیات را انجام داده است.

پنجشنبه هفته گذشته اداره امور دریایی آمریکا در بیانیه‌ای نسبت به احتمال حمله ایران و یا گروه‌های نیابتی تحت الحمایه این کشور به کشتی‌های تجاری و زیرساخت‌های نفتی هشدار داده بود. در این بیانیه گفته شده: ایران یا نیروهای نیابتی‌اش ممکن است کشتی‌های تجاری، از جمله تانکرهای نفتکش، و یا کشتی‌های نظامی ایالات متحده را در دریای سرخ، تنگه باب المندب یا خلیج فارس، هدف قرار دهند.

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که چند فروند بمب‌افکن راهبردی بی ۵۲ اچ و همچنین ناو یو اس اس آبراهام لینکلن را برای مقابله با این تهدیدات به خاورمیانه اعزام کرده است.

امیر علی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران یکشنبه ۱۲ مه/ ۲۲ اردیبهشت به خبرگزاری‌های داخلی گفت: «ناو هواپیمابر لینکلن در گذشته تهدیدی برای ایران بود اما امروز با موشک‌ها و قایق‌های ما هدف قرار خواهد گرفت.»

مایک پمپئو برای رفع اختلافات در رابطه با ایران به روسیه سفر می کند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy