یک سوختبر سراوانی در مرز کلگان با شلیک مستقیم ماموران امنیتی کشته شد

35
یک سوختبر سراوانی در مرز کلگان با شلیک مستقیم ماموران امنیتی کشته شد
یک سوختبر سراوانی در مرز کلگان با شلیک مستقیم ماموران امنیتی کشته شد

یک سوختبر سراوانی در مرز کلگان با شلیک مستقیم ماموران امنیتی کشته شد. همچنین یک کولبر نیز در پیرانشهر بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی به قتل رسید.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز پنج‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸ محمد عوض زاروزهی فرزند سلیمان اهل سراوان توسط ماموران امنیتی در مرز کلگان مورد شلیک مستقیم ماموران قرار گرفته و کشته شد.

به گفته یک منبع مطلع، محمد عوض با موتور سیکلت به کار سوختبری مشغول بود و دو گالن سوخت برای فروش به همراه داشت که به دلیل عدم توقف برای ایست ماموران، به وی شلیک کردند.

این منبع افزود: ماموران با وجود اینکه میدانستند که وی سوختبر است و گالن های سوخت روی موتورش را میدیدند، و مسیر سوختبری هم هست، به سمتش شلیک کردند.

شایان ذکر است که این قتل و تیراندازی به دنبال آن صورت گرفت که در هفته جاری، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان از طرح ضربتی و جدی برخورد با سوختبران در جاده های استان خبر داده بود.

مسیر سراوان به مرز یکی از مسیرهای پر تردد سوختبران است که برای امرار معاش بخاطر قیمت مابه التفاوت سوخت در دو سوی مرز اقدام به فروش سوخت در نواحی مرزی می کنند.

گفتنی است روزانه صدها تانکر وابسته به سپاه از مرز های استان سوخت جا به جا می کنند.

همچنین روز جمعه ۲۰اردیبهشت ۹۸ مأموران امنیتی در نوار مرزی پیرانشهر بسوی کولبری بنام “اسعد پورکه ” شلیک کرده و وی را بە قتل رساندند.

اسعد پورکه از اهالی روستای سوغانلو از توابع پیرانشهر بود. وی در حالیکه بشدت مجروح شده بود جهت مداوا به بیمارستان پیرانشهر منتقل شد اما متاسفانه براثر شدت جراحات جان باخت.

بازداشت و احضار حداقل ۲۰ کارگر نیشکر هفت تپه

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy