ایالات متحده در حال ارسال یک سیستم موشکی پاترویت و یک ناو جنگی جدید به خاورمیانه است

42
ایالات متحده در حال ارسال یک سیستم موشکی پاترویت و یک ناو جنگی جدید به خاورمیانه است

با بالا گرفتن تنش‌ها با ایران، ایالات متحده در حال ارسال یک سیستم موشکی پاترویت و یک ناو جنگی جدید به خاورمیانه است.بنا به گزارش رادیو زمانه ناو جنگی یواس‌اس آرلینگتون که قابلیت حمل وسایل نقلیه آبی خاکی و هواپیما را دارد، به ناو آبراهام لینکلن در خلیج فارس می‌پیوندد. بمب‌افکن‌های بی ۵۲ آمریکا هم به قطر رسیده‌اند.پنتاگون اعلام کرده که این تحرکات پاسخی به تهدیدهای موجود درباره درگیری‌های احتمالی نیروهای آمریکایی با ایران در منطقه است.

اطلاعات زیادی درباره این اقدامات منتشر نشده است. ایران تهدید‌ها را بی‌معنی خوانده و گفته این اقدامات جنگ روانی علیه ایران است.

روز جمعه پنتاگون اعلام کرده بود که آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست اما آماده است تا از نیروها و منابع خود در منطقه دفاع کند. پنتاگون گفته بود وزارت دفاع آمریکا با دقت اقدامات ایران را رصد می‌‌کند.

در بیانیه پنتاگون آمده سیستم پاترویت که گفته می‌شود می‌تواند موشک‌های بالیستیک، موشک‌های کروز و تجهیزات پیشرفتته هوایی را حمل کند، آماده هرگونه درگیری احتمالی‌ست و ناو آرلینگتون در راه خاورمیانه است.

روز یکشنبه گذشته، مشاور امنیت ملی آمریکا جان بولتون گفته بود که ارسال تجهیزات نظامی آمریکا به منطقه پیامی روشن و عاری از سوءتفاهم به رژیم ایران است که اگر به منافع آمریکا در منطقه حمله کنند، با واکنش شدید امریکا مواجه خواهند شد.

ناو آبراهام لینکلن روز پنج شنبه از کانال سوئز عبور کرده است.

سال گذشته دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و ماه گذشته اعلام کرد که معافیت‌های پنج کشور چین، هند، ژاپن، کره جنوبی و ترکیه را که همچنان از ایران نفت می‌خرند، لغو می‌کند.

آمریکا همچنین سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را به عنوان گروه تروریستی اعلام کرده است.

آمریکا نیروهایش را در خاورمیانه برای مقابله با ایران افزایش داد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy