پاکستان ۱۹ نفر را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران دستگیر کرد

46
پاکستان 19 نفر را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران دستگیر کرد
پاکستان 19 نفر را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران دستگیر کرد

پاکستان ۱۹ نفر را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران دستگیر کرد

۱۹ نفر در پاکستان به اتهام تروریسم و ارتباط آنها با سپاه پاسداران دستگیر شدند.

رسانه‌های پاکستان گزارش دادند پلیس این کشور روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت اعلام کرد ۱۹نفر را به‌دلیل نقش داشتن در ناآرامی‌ها و درگیریهای فرقه‌یی در کراچی دستگیر کرده است

امیر فاروقی، جانشین دادستان کل پاکستان بدون نام بردن از کشوری اعلام کرد هر کدام از این افراد برای انجام ترور در پاکستان، ماهیانه ۴۰هزار روپیه «از یک کشور همسایه» دریافت می‌کردند.

در همین حال یک خبرنگار پاکستانی در توئیتر خود گفت ۱۹فرد دستگیر شده در ایران توسط سپاه پاسداران آموزش دیده بودند. به گفته این خبرنگار دستگیر شدگان آموزش دیده بودند تا با انجام ترورهای فرقه‌ای اقتصاد این کشور را هدف قرار دهند.

به گفته رسانه ها این افراد تاکنون دست به ترور ۵۰نفر در مناطق مختلف کراچی زده‌اند و در بازجویی‌ها اعتراف کرده‌اند که ۲۸نفر دیگر نیز در فهرست ترور این افراد قرار داشتند. دستگیر شدگان همچنین متهم هستند که برای اقدامات تروریستی اقدام به عضوگیری کرده‌اند.

بیشتربخوانید

آمریکا: امیدواریم مقابله نظامی با ایران روی ندهد ولی خطر آن وجود دارد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسشی در این مورد که آیا خطر رویارویی نظامی با ایران وجود دارد گفت:‌«می‌شود گفت این احتمال همیشه هست. من نمی‌خواهم بگویم نه، ولی امیدواریم چنین چیزی روی ندهد.»‌

به گزارش سایت العربیه دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت در کاخ سفید و در جریان اعلام اقدامات جدید دولت برای بهبود وضعیت بیمه و خدمات درمانی در آمریکا، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

او در مورد واکنش‌ها به ارسال یگان بمب‌افکن و ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس آبراهام لینکلن گفت: آن‌ها (ایرانی‌ها) ما را تهدید می‌کردند و ما باید امنیت مناسبی برای این کشور و دیگر نقاط داشته باشیم. ما قدرتمندترین کشتی‌های جهان را داریم که به طور کامل مسلح و آماده هستند.

در این جلسه که به طور زنده از سایت رسمی کاخ سفید و شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شد، پرزیدنت ترامپ گفت:‌ چیزی که من می‌خواهم در مورد ایران ببینم، این است که ببینم با من تماس می‌گیرند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy