حمله ماموران نیروی انتظامی و کشته شدن سه سرنشین از جمله یک کودک

47
حمله ماموران نیروی انتظامی و کشته شدن سه سرنشین از جمله یک کودک
حمله ماموران نیروی انتظامی و کشته شدن سه سرنشین از جمله یک کودک

در حمله ماموران نیروی انتظامی به یک موتورسیکلت در دلگان هر سه سرنشین آن کشته شدند که یکی از آنها کودکی ۱۱ ساله بود. به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۹۸، ماموران یگان تکاوری دلگان به سمت موتور سیکلتی که سه سرنشین داشت آتش گشودند که در اثر آن هر سه سرنشین کشته شدند که یکی از آنها کودکی ۱۱ ساله بود.

اسامی کشته شدگان به شرح زیر می‌باشد:

علیرضا بامری فرزند ریگی ۱۱ ساله

امید بامری فرزند لال بخش ۲۳ ساله

و رحمان بامری فرزند ایوب ۲۲ ساله

محمد قنبری فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر بدون ذکر اسامی مدعی شد که این افراد برای سرقت کامیون های حاوی باری صیفی جات رفته بودند.

یک منبع مطلع در اینباره گفت: “سخنان فرمانده انتظامی دروغ است، چطور ممکن است یک کودک ۱۱ ساله و آن هم برای سرقت بار صیفی جات با موتور سیکلت رفته باشند که نه باری در آن جا میگیرد و نه چیزی”

این منبع گفت: “این افراد در نزدیکی های محل زندگیشان بودند، و یک سلاح به همراه امید بامری بوده که ماموران به آنها ایست دادند و چون توقف نکردند به سمتشان شلیک کرده و کشتند”.

شایان ذکر است که پیشتر نیز در دلگان و در واقعه ای مشابه کودک ۳ ساله ای به نام “حسنی بامری” و سه تن از دایی هایش به نام های مسلم، حمزه و یعقوب توسط ماموران کشته شدند و ماموران انتظامی به تکذیب چگونگی اتفاق افتادن واقعه پرداختند.

در آن ماجرا کودک سه ساله بلوچ در اثر اصابت گلوله مستقیم ماموران کشته شد.

همچنین ابتدای هفته جاری نیز یحیی فقیری جوان سوختبر بلوچ توسط ماموران یگان تکاوری نیکشهر کشته شد که رسانه های حکومتی پس از ۵ روز روایت متفاوتی از صحنه بیان کردند.

درگیری مسلحانه و کشته شدن مرتضی کارچانی پلیس سیستان و بلوچستان

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy