لغزش صخره ها و ریزش کوه روی جاده لنگه به بندرعباس

39

لغزش صخره ها و ریزش کوه روی جاده لنگه به بندرعباس

همه جای دنیا قبل از ساخت جاده روی خطرات احتمالی آن فکر کرده و بعد جاده را بهمراه رفع مشکلات می سازند ولی در ایران اول جاده را می سازند و منتظر می مانند تا ببینند آیا خطری جاده را تهدید می کند یا نه.

در این ویدیو از ثانیه ۴۰ براحتی قابل مشاهده است که صخره ها از سنگ های رسوبی تشکیل شده اند و لایه های رسوبی تقریبا به موازات شیب کوه قرار دارند و هر آدم عاقل و بالغی می داند وقتی لایه های موازی با شیب کوه را عمودی برش دهید، لایه های بالایی با لغزش روی سر شما می ریزند که باز هم د اینجا به احتمال بجای مدیریت متخصصین، آقازاده های بی سواد مسئولیت را بعهده داشته اند که بعد از ریزش کوه بجای جریمه این آقازاده ها و شرکت ساختمانی که معمولا زیر مجموعه های سپاه هستند، دوباره برای آنها بودجه تعیین می کنند تا چاره جویی کنند.

بیشتربخوانید

بحران صنعت قطعه‌سازی سبب شده است حدود ۱۰۰ هزار اتومبیل به مرحله تکمیل تولید نرسند و در کف کارخانه باقی بمانند. مهدی مطلب‌زاده، نایب رئیس انجمن «صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور» گفته است که خودروسازان حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به واحدهای قطعه‌سازی بدهکار بوده‌اند اما تنها یک پنجم این مبلغ را پرداخته‌اند. او افزوده است «چنانچه تسهیلات باقی‌مانده از سوی خودروسازان به قطعه‌سازان پرداخت نشود، مشکلات عدیده‌ای در تهیه مواد اولیه ایجاد خواهد شد؛ چراکه مواد اولیه مورد نیاز قطعه‌سازان نیز رو به اتمام است.» مشکل دیگر به گفته او نبود مواد اولیه و ماشین‌آلات کهنه است که بدون برطرف کردن آن صنعت قطعه‌سازی بهبود نخواهد یافت. بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران با مشکل مواد اولیه رویارو هستند. مطلب‌زاده گفته است در صورت پرداخت بدهی کارخانه‌های خودروسازی به قطعه‌سازان، تامین مواد اولیه و نوسازی دستگاه‌ها، صنعت قطعه‌سازی قادربه تولید و تهیه قطعات مورد نیاز برای خوروها خواهد بود. بحران صنعت قطعه‌سازی سال گذشته علاوه بر مشکلات بالا در اثر کاهش شدید ارزش ریال تشدید شد و به بیکاری حدود ۱۰۰ هزار کارگر انجامید. ۱۰ آبان سال ۹۷ دبیر انجمن قطعه‌سازان خودرو از افزایش اخراج کارگران شرکت‌های قطعه‌سازی خبر داده و گفت حدود ۱۰۰ هزار کارگر این صنعت شغل خود را از دست داده‌اند. تا پایان سال ۹۷، در اثر تشدید مشکلات اقتصادی تولید خورو نیز در ایران به شدت کاهش یافت و به کمتر از یک‌دوم تولید آن در سال قبل رسید.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy