رئیس‌جمهوری آمریکا صنایع فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحریم کرد

17
رئیس‌جمهوری آمریکا صنایع فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحریم کرد
رئیس‌جمهوری آمریکا صنایع فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحریم کرد

روز چهارشنبه و در سالگرد خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، رئیس‌جمهوری آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی، صنایع فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحریم کرد.

ترامپ در این فرمان اعلام کرد که تحریم‌های بیشتری در راه است، مگر آنکه جمهوری اسلامی ایران به شکل اساسی رفتار خود در خاورمیانه را تغییر دهد.

در پایان بیانیه ترامپ آمده است:” من در انتظار روزی هستم که با رهبران ایران دیدارکنم تا به یک توافق دست یابیم، و مهمتر از آن گام هایی برداریم که به ایران آینده ای که استحقاق آن را دارد بدهیم.”

جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ نیز با انتشار پیامی در توییتر بر معنای مورد نظر رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرد: فشار برای بازگردان ایران بر سر میز مذاکره. بولتون نوشت: «تا زمانی که سران رژیم ایران تصمیم به تغییر رفتار مخرب، احترام گذاشتن به حقوق مردم ایران و بازگشت به میز مذاکره نگیرند، ایالات متحده به فشار حداکثری خود ادامه خواهد داد»

اواخر وقت چهارشنبه، دونالد ترامپ در یک سخنرانی در فلوریدا و در میان هوادارانش در رابطه با ایران گفت که امیدوار است روزی توافقی منصفانه ایجاد شود. ترامپ گفت :”ما به دنبال آسیب رساندن به کسی نیستیم. ما فقط نمی‌خواهیم آنها سلاح هسته ای داشته باشند. این کل چیزی است که ما می‌خواهیم.”

ناظران احتمال دیدار رهبران ایران با دونالد ترامپ را پس از دهه ها خصومت میان دو کشور و در این شرایط بسیار اندک می بینند.پیش از این فرانسه و بریتانیا گفته بودند که اگر ایران تعهدات خود به برجام را کاهش دهد، اروپا تحریم‌های خود علیه جمهوری اسلامی را از سر خواهد گرفت.

چین در هشدار درباره نقض توافق هسته‌ای ایران، به فرانسه پیوست

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy