تجمع اعتراضی غارت شدگان پدیده در مشهد مقابل استانداری

27

۱۹ اردیبهشت – تجمع اعتراضی غارت شدگان پدیده در مشهد مقابل استانداری که با اخلالگری مزدوران علی خامنه ای مواجه شد

گروهی از پرستاران موسوم به «شرکتی» دانشگاه علوم پزشکی مشهد صبح روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت در ساختمان اداری علوم پزشکی تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع‌کنندگان که خبرگزاری دولتی ایلنا تعداد آن‌ها را حدود ۲۰ تن اعلام کرده است گفته‌اند به نمایندگی از صدها تن همکارانشان در ساختمان اداری علوم پزشکی واقع در شهرک دانش و سلامت مشهد حاضر شده‌اند تا نسبت به عدم رسیدگی به مطالباتشان از جمله پرداخت حقوق فروردین ماه و کارانه معوقه، بی‌توجهی به عدم رضایت آن‌ها از پیمانکار و عدم امنیت شغلی اعتراض کنند.

یکی از مطالبات پرستاران نظرخواهی از آنان در باره به مناقصه گذاشتن خدمات دانشگاه است. آن‌ها گفته‌اند شرکت «پیشگامان سلامت» که برنده مناقصه امسال است سال گذشته برخورد مناسبی با پرستاران نداشته اما دانشگاه علوم پزشکی توجهی به عدم رضایت پرسنل ندارد. حدود ۴۵۰ پرستار شرکتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

بیشتربخوانید

۱۸ اردیبهشت – تجمع پاکبانان شهرداری خرم آباد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق چندین ماهه‌ی خود مقابل استانداری

١٩ اردیبهشت – اعتصاب کسبه بازارچه زیوه مرگور و تعطیلی کامل این بازار و تجمع اعتراضی بازاریان مقابل بخشداری بخش سیلوانا

رسیدگی به پرونده

رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی و همسر بهفر لاله‌زاری حقوقدان و زندانی سیاسی سابق، در شعبه ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب تهران انجام خواهد شد…

شایان ذکر است:

حکم محکومیت این فعال مدنی به ۴سال و ۵ماه زندان توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری صادر گردیده بود…

بیشتربخوانید

شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن نواحی نورآباد و شازند اراک به دلیل عدم پرداخت معوقات مزدی اعتراض کردند.

منابع کارگری در راه‌آهن اراک به خبرنگار ایلنا گفتند: گروهی از کارگران نگهداری از خطوط راه‌آهن نواحی نورآباد و شازند که تحت مسئولیت یکی از شرکت‌های پیمانکاری راه‌آهن مشغول کارند، روز گذشته به عدم پرداخت معوقات مزدی دو ماهه خود اعتراض کردند.

بنا بر اظهارات این کارگران؛ پرداخت مطالبات مزدی آنها دو ماه (اسفند ۹۷ و فرودین ۹۸) به تاخیر افتاده و درخواست آنها تسریع در پرداخت حداقل بخشی از معوقات مزدی در ایام ماه مبارک رمضان است.

طبق اظهارت یکی از کارگران، آنها از برخی مزایای عرفی همانند حق بن ماه مبارک رمضان هم در سال جاری محروم شده‌اند.

از قرار معلوم این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق یکی از شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با راه‌آهن در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن مشغول کارند. گفته می‌شود مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن مستمرا با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی و بیمه‌ای روبرو هستند.

اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن اراک به معوقات مزدی

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy