ایالات متحده آمریکا به زودی تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع خواهد کرد

37
ایالات متحده آمریکا به زودی تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع خواهد کرد
ایالات متحده آمریکا به زودی تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع خواهد کرد

یک مقام ارشد کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا «به زودی» تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع خواهد کرد.این تحریم‌ها در واکنش به هشدار جدید ایران مبنی بر کاهش سطح اجرای برجام اعمال خواهد شد.

تیم موریسون، دستیار ویژۀ رئیس جمهور آمریکا در یک نشست خبری اعلام کرد که موج تحریم‎های آمریکا علیه ایران هنوز به پایان نرسیده است. او افزود: «انتظار می‌رود که به زودی تحریم‌های بیشتری اعمال شود؛ خیلی زود.»

ایالات متحده آمریکا همچنین روز چهارشنبه به بانکها، سرمایه گذاران، بازرگانان و شرکتهای اروپایی دربارۀ داد و ستد با ایران در چهارچوب ساز و کار اینستکس یا صندوق اعتباری مشترک (SPV) هشدار داد.

اینستکس که تحت حمایت اتحادیه اروپا است و برای دور زدن تحریم‌های آمریکا طراحی شده، از داد و ستد با ایران به کمک ارزی غیر از دلار پشتیبانی می‌کند.

تیم موریسون افزود: «اگر شما یک بانک، یک سرمایه‌گذار، یک بیمه‌گر یا صاحب کسب و کار دیگری در اروپا هستید، باید بدانید که درگیر شدن در سیستم اینستکس، تصمیم درستی نیست.»

او همچنین دربارۀ تصمیم ایران مبنی بر کاهش سطح اجرای برجام گفت: «این چیزی کمتر از تهدید هسته‌ای اروپا نیست.»

بیشتربخوانید

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، سه شنبه ۱۷ اردیبهشت در خصوص تصمیم تهران در واکنش به محدودیت‌های تازه آمریکا گفته است، جمهوری اسلامی از توافق هسته‌ای با قدرتهای جهانی، برجام، خارج نمی‌شود، اما برخی فعالیت‌های داوطلبانه را نیز انجام نخواهد داد.

پس از آن که آمریکا هفته گذشته دو معافیت همکاری هسته‌ای با تهران را لغو کرد، مقام‌های جمهوری اسلامی ایران از تصمیم این کشور برای «از سرگیری» برخی فعالیت‌های هسته‌ای در سالگرد خروج آمریکا از برجام در ۱۸ اردیبهشت خبر دادند.

این روزها وضعیت عجیبی در رژیم ایران حاکم است

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy