اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن اراک به معوقات مزدی

13
اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن اراک به معوقات مزدی
اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن اراک به معوقات مزدی

اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن اراک به معوقات مزدی

شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن نواحی نورآباد و شازند اراک به دلیل عدم پرداخت معوقات مزدی اعتراض کردند.

منابع کارگری در راه‌آهن اراک به خبرنگار ایلنا گفتند: گروهی از کارگران نگهداری از خطوط راه‌آهن نواحی نورآباد و شازند که تحت مسئولیت یکی از شرکت‌های پیمانکاری راه‌آهن مشغول کارند، روز گذشته به عدم پرداخت معوقات مزدی دو ماهه خود اعتراض کردند.

بنا بر اظهارات این کارگران؛ پرداخت مطالبات مزدی آنها دو ماه (اسفند ۹۷ و فرودین ۹۸) به تاخیر افتاده و درخواست آنها تسریع در پرداخت حداقل بخشی از معوقات مزدی در ایام ماه مبارک رمضان است.

طبق اظهارت یکی از کارگران، آنها از برخی مزایای عرفی همانند حق بن ماه مبارک رمضان هم در سال جاری محروم شده‌اند.

از قرار معلوم این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق یکی از شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با راه‌آهن در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن مشغول کارند. گفته می‌شود مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن مستمرا با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی و بیمه‌ای روبرو هستند.

بیشتربخوانید

صدور حکم شلاق و حبس برای پانزده تن از کارگران شرکت صنعتی هپکو اراک که در خرداد ماه امسال در اعتراضات چندین باره به معوقات مزدی بازداشت شده بودند.

صدور حکم شلاق برای این کارگران در حالیست که به تجمعات و اعتراضات آنها برای حقوق معوقه پاسخی داده نشده است.

کارگران هپکو اراک خردادماه سال جاری در اعتراض به معوقات مزدی و نامشخص‌بودن وضعیت شرکت دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

صدور حکم شلاق و حبس کارگران در دادگاه کیفری دو اراک به اتهام «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات و تظاهرات غیر قانونی» به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق میباشد.

برخی دیگر هم به اتهام تبلیغ علیه نظام و معاونت اخلال در نظم عمومی هم محکوم شده‌اند.

یکی از کارگران هپکو در این خصوص گفت: «صدور حکم شلاق برای کارگران هپکو اراک در حالی‌ ست که پیش از این کارگران برای پیگیری مطالبات صنفی خود با نهادهای دولتی و مراجع قضایی، استانداری، دفتر نماینده ولی فقیه در استان، فرمانداری‌ها و چند نهاد امنیتی و نهاد قضایی نامه‌نگاری کرده‌ بودند و هیچ پاسخی نگرفته بودند.»

کارگران بارها و بارها  حتی با حضور خانواده های خود به اعتراض و راهپیمایی آمدند اما تنها پاسخی که از حکومت گرفتند حبس و شلاق بوده است.

تجمع مردم در اعتراض بە دروغگویی نظام+ کشته شدن یک شهروند مینابی

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy