فرستادن ناو هواپیمابر به خلیج‌فارس یک هشدار به قاسم سلیمانی بود

35
فرستادن ناو هواپیمابر به خلیج‌فارس یک پیام بازدارندگی برای قاسم سلیمانی بود
فرستادن ناو هواپیمابر به خلیج‌فارس یک پیام بازدارندگی برای قاسم سلیمانی بود

فرستادن ناو هواپیمابر به خلیج‌فارس یک هشدار به قاسم سلیمانی بود

وال‌استریت ژورنال روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸ طی مقاله‌یی با عنوان هشدار به سلیمانی نوشت: کاخ سفید روز یکشنبه گفت یک گروه ضربت ناو هواپیمابر و یک نیروی بمب‌افکن را به خلیج‌فارس خواهد فرستاد. این نه یک تحریک، بلکه یک پیام بازدارندگی برای رژیم ایران، نیروهای نیابتی‌اش در خاورمیانه، و به‌طور خاص به پاسدار قاسم سلیمانی است.

سلیمانی، فرماندهٔ نیروی قدس، سیاست خارجی ایران را اداره می‌کند. واکنش او همواره زدن ضربه متقابل، معمولاً از طریق واسطه‌های تروریست بوده است…

در این مقاله آمده است: جان بولتون کار درستی کرد وقتی که به رژیم ایران هشدار داد «هر حمله‌یی به منافع آمریکا یا متحدانمان با نیرویی بیرحم و بی‌امان پاسخ داده خواهد شد».

استراتژی ترامپ در مهار و فشار مالی به‌منظور مجبور ساختن ایران به آمدن به پای میز مذاکره و محدود کردن جاه‌طلبیهای منطقه‌یی و اتمی آن است.

به‌رغم تلاش‌های اروپا برای دور زدن تحریم‌ها و زنده نگه‌داشتن برجام، کارزار آمریکا مؤثر بوده است. تورم سالانه در ایران بگفتهٔ صندوق بین‌المللی پول می‌تواند به نزدیک به ۴۰% برسد و پیش‌بینی کرده که اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۹ بمیزان ۶% منقبض خواهد شد. صادرات نفت به ۱.۳میلیون بشکه در روز رسیده است…

بیشتربخوانید

اینستاگرام پس از درج رسمی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا در روزنامه دولت فدرال آمریکا، حساب کاربری قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس را مسدود کرد. این شبکه اجتماعی در ادامه در حال بستن حساب کاربری دیگر سرداران و فرماندهان این نهاد نظامی است.

تاکنون علاوه بر حساب کاربری قاسم سلیمانی، حساب کاربری محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه، محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، محسن رضایی فرمانده سابق سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ، محمد باقر قالیباف فرمانده سابق سپاه و شهردار اسبق تهران، موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نیز مسدود شده است.

همچنین حساب علی فدوی معاون هماهنگ‌کننده سپاه، حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، عزت ضرغامی رئیس اسبق صداوسیما نیز از دیگر حساب‌های بسته شده است. تعداد حساب‌های مسدود شده رو به افزایش است و حتی حساب کاربری فرمانده‌هان سابق سپاه را هم شامل می شود.

علاوه بر این، حساب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اینستاگرام هم در ادامه این موج مسدود شد.

در نخستین واکنش‌ها به این موضوع موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح که صفحه او نیز در اینستاگرام مسدود شده است، به خبرگزاری فارس گفت: «معلوم شد که اینستاگرام و تلگرام در خدمت صهیونیسم است.» وی درباره صفحه منتسب به خود افزود: «در این صفحه هیچ مطلبی در ارتباط با خشونت مطرح نشده بود.»

پیش از این بارها صفحه اینستاگرام قاسم سلیمانی توسط اینستاگرام بسته شده بود.

هفته پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد که سپاه پاسداران را به عنوان یک گروه تروریستی می‌شناسد. در پی این تصمیم وزیر خارجه ایالات متحده در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز، در پاسخ به این پرسش که «آیا در چشم انداز سیاست آمریکا قاسم سلیمانی نیز مانند ابوبکر بغدادی [رهبر داعش] اکنون یک تروریست محسوب می شود؟» گفت: «بله او یک تروریست است.»

از سوی دیگر برخی تندروها در ایران خواهان فیلتر شدن اینستاگرام در پی این اقدام شدند.

محرومیت محمد حبیبی از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy