آمریکا چهار بمب افکن به منطقه خلیج فارس اعزام می کند

84
آمریکا چهار بمب افکن به منطقه خلیج فارس اعزام می کند

مقامات آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفتند که چهار بمب افکن به منطقه خلیج فارس اعزام می کنند. ماموریت این ۴ بمب افکن به همراه پرسنل و تجهیزات کامل، پشتیبانی و برای شرایط اضطراری تعریف شده است.

بیشتر بخوانید:ناو لینکلن در راه خلیج فارس؛ بولتون: واکنش ما به حمله ایران بی‌رحمانه است

این بمب‌افکن‌ها که احتمالا از نوع بی-۵۲ هستند و تاکنون در خاورمیانه مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. بوئینگ بی-۵۲ هواپیمای جت بمب‌افکن راهبردی فروصوت هستند که شرکت بوئینگ آن را برای نیروی هوایی ایالات متحده طراحی و ساخته‌ است.

این هواپیما برای مأموریت‌های بازدارندگی هسته‌ای در دوره جنگ سرد و به عنوان جایگزینی برای بمب‌افکن کانویر بی-۳۶ ساخته شد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه گفته بود که ناو هواپیمابر لینکلن برای اعلام هشدار به ایران راهی خلیج فارس شده و و در صورتی که ایران اقدامی علیه منافع آمریکا یا متحدین این کشور انجام دهد، با پاسخ بی رحمانه واشنگتن رو به رو خواهد شد.

بیشتربخوانید

وال‌استریت ژورنال روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸ طی مقاله‌یی با عنوان هشدار به سلیمانی نوشت: کاخ سفید روز یکشنبه گفت یک گروه ضربت ناو هواپیمابر و یک نیروی بمب‌افکن را به خلیج‌فارس خواهد فرستاد. این نه یک تحریک، بلکه یک پیام بازدارندگی برای رژیم ایران، نیروهای نیابتی‌اش در خاورمیانه، و به‌طور خاص به پاسدار قاسم سلیمانی است.

سلیمانی، فرماندهٔ نیروی قدس، سیاست خارجی ایران را اداره می‌کند. واکنش او همواره زدن ضربه متقابل، معمولاً از طریق واسطه‌های تروریست بوده است…

در این مقاله آمده است: جان بولتون کار درستی کرد وقتی که به رژیم ایران هشدار داد «هر حمله‌یی به منافع آمریکا یا متحدانمان با نیرویی بیرحم و بی‌امان پاسخ داده خواهد شد».

استراتژی ترامپ در مهار و فشار مالی به‌منظور مجبور ساختن ایران به آمدن به پای میز مذاکره و محدود کردن جاه‌طلبیهای منطقه‌یی و اتمی آن است.

به‌رغم تلاش‌های اروپا برای دور زدن تحریم‌ها و زنده نگه‌داشتن برجام، کارزار آمریکا مؤثر بوده است. تورم سالانه در ایران بگفتهٔ صندوق بین‌المللی پول می‌تواند به نزدیک به ۴۰% برسد و پیش‌بینی کرده که اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۹ بمیزان ۶% منقبض خواهد شد. صادرات نفت به ۱.۳میلیون بشکه در روز رسیده است…

از ناو هواپیمابر یواس‌اس آبراهام لینکلن چه می‌دانیم؟ به جای سوخت دیزل، دو رآکتور اتمی دارد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy