هیل نشریه کنگره آمریکا:‌ دونالد ترامپ روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه رژیم‌ ایران اعمال می‌کند

45
هیل نشریه کنگره آمریکا:‌ دونالد ترامپ روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه رژیم‌ ایران اعمال می‌کند
هیل نشریه کنگره آمریکا:‌ دونالد ترامپ روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه رژیم‌ ایران اعمال می‌کند

هیل نشریه کنگره آمریکا:‌ دونالد ترامپ روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه رژیم‌ ایران اعمال می‌کند.

هیل نشریه کنگره آمریکا دوشنبه ۱۶اردیبهشت درباره تحریم‌های جدید علیه رژیم ایران نوشت: انتظار می‌رود دولت دونالد ترامپ در هفته آتی تحریم‌های جدیدی علیه رژیم ایران اعمال کند.

هیل به‌ نقل از سایت اکسیوس گزارش کرد دو مقام بلندپایه دولت آمریکا که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند این تحریم‌ها به‌طور قابل توجهی بخش جدیدی از اقتصاد ایران را هدف قرار خواهند داد.

هیل در ادامه نوشت: دولت احتمالاً موج جدید تحریم‌ها را روز چهارشنبه اعلام کند که اولین سالگرد خروج آمریکا از توافق اتمی با رژیم ایران است.

این دو مقام مشخص نکردند کدام بخش از اقتصاد رژیم ایران هدف این تحریم‌ها خواهند بود اما تأکید کردند تحریم‌های جدید در بخش انرژی نخواهد بود. وال استریت ژورنال روز ۱۲اردیبهشت ۹۸گزارش کرد انتظار می‌رود دولت ترامپ تحریم‌هایی علیه صنعت پتروشیمی رژیم ایران اعمال کند.

بیشتربخوانید

کمی از اولیه ترین تحریم های جدید آمریکا علیه ایران بدانید

ماهیت کالاهای صادراتی ایران و نوع تحریم‌ها

تحریم‌های جدید آمریکا، شامل تحریم‌ خرید و فروش دلار به ایران، تجارت فلزات مانند فولاد، آلومینیوم، گرافیت و زغال سنگ، منع و تحریم معاملات مالی بزرگ با ریال ایران، منع سپرده یا تعامل با ریال ایران در خارج، تحریم سرمایه گذاری که با ابزارهایی مانند بدهی ایران انجام می‌گیرد و بلاخره تحریم بخش مربوط به لوازم خودروها و صنعت خودروسازی ایران.

طبق اظهارات برخی از مقامات عالیه رتبه واشینگتن قرار است مایک پومپیئو، وزیر خارجه آمریکا امروز در یک بیانیه مفصل در باره تحریم‌های جدید کشورش علیه ایران توضیح دهد.

ارزش مالی صادرات معدنی ایران که قرار است تحریم شود

طبق آخرین آماری که خبرگزاری‎های شبه‌رسمی ایران مانند ایسنا در آواخر سال ۲۰۱۷ منتشر کردند، حجم صادرات ایران از معادن ۵۸ میلیارد تن و به ارزش ۷۷۰ میلیارد دلار بوده است.

طبق این گزارش پس از نفت و مشتقات آن که در اقتصاد ایران حرف اول را می‌زند، سهم عمده‌ای از رقم صادرات ایران به معدن و صنایع معدنی اختصاص دارد. معدن و صنایع معدنی در برگیرنده کلیه اقلام خام و فرآوری شده فلزی، غیرفلزی، مصالح ساختمانی و غیره با ماهیت معدنی است که در میان مجموعه گروه‌های کالایی تولیدی و صادراتی ایران بخش قابل توجهی از صادرات محصولات غیرنفتی این کشور را پوشش می‌دهد.

طبق این گزارش مهم‌ترین بازارهای صادراتی مواد معدنی ایران در سال‌های اخیر به ترتیب به چین، عراق، امارات متحده عربی، ترکیه، ایتالیا، افغانستان، تایوان، عمان، تایلند، هند، ترکمنستان، اسپانیا، پاکستان، جمهوری کره و کویت هستند.

بسیاری از این کشورها با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای اعلام کردند، به هرگونه تحریم‌هایی که ایالات متحده علیه ایران اعمال کند، پایبند خواهند بود.

ایالات متحده در حال اعزام ناو هواپیمابر لینکلن حامل شماری بمب‌افکن به خاورمیانه است

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy