اتحادیە بازرگانی هلند خواستار آزادی فعالان کارگری در ایران شد

19
اتحادیە بازرگانی هلند خواستار آزادی فعالان کارگری در ایران شد
اتحادیە بازرگانی هلند خواستار آزادی فعالان کارگری در ایران شد

اتحادیە بازرگانی هلند خواستار آزادی فعالان کارگری در ایران شد

فریاد تظلم خواهی کارگران و مردم ستمدیده ایران را همه شنیدند، الا مسئولان فاسد و بی کفایت نظام

اتحادیە بازرگانی هلند خواستار آزادی فعالان کارگری در ایران شدم

اتحادیە ملی بازرگانی هلند با بیش از یک میلیون عضو طی نامەای از حسن روحانی رئیس دولت جمهوری اسلامی خواست کە نقض حقوق کارگران را متوقف و اسماعیل بخشی و سپیدە قلیان را هرچە زودتر آزاد کند.

در این نامە کە ١٠ اردیبهشت برای دولت حسن روحانی ارسال شدە آمدە است کە اتحادیە ملی بازرگانی هلند خواستار آزادی اسماعیل بخشی و سپیدە قلیان است کە توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی دستگیر و شکنجە شدە اند.

بیشتربخوانید

علت دستگیری چه بوه است؟

کوهستانی درباره دلایل دستگیری فعالان کارگری چنین توضیح داد: «در ۲۰ سال گذشته با نزدیک شدن اول ماه مه تشکل‌های مستقل کارگری طبق شرایط‌ خاصی برنامه‌های خاصی می‌گذارند. در یک دوره آنها به کوه، جنگل یا پارک می‌رفتند و به طور متناوب برنامه‌‌های سالانه داشتند. سال گذشته در مقابل مجلس برنامه گذاشتند. امسال هم آنها برنامه‌ریزی می‌کنند. نیروهای امنیتی و لباس شخصی برای ترساندن و ارعاب به روال هر سال در آستانه روز کارگر دستگیر می‌کنند. امسال هم در هفته آینده در مقابل مجلس برنامه اجرا خواهد شد.»

کوهستانی در ادامه توضیحات خود به دویچه وله گفت: «کارگران گروگان و ربوده شده وزارت اطلاعات ایران هستند. ما کسی را به عنوان دستگیرشده نمی‌شناسیم. چون اگر کسی دستگیر شده باشد باید قبلش حکم جلب داشته باشد. ربودن افراد به یک کار معمولی تبدیل شده است.»

این فعال کارگری همچنین تاکید کرد که باوجود فشارهای زیاد کارگران عقب ننشسته‌اند و حتی دانشجویان هم اعلام کردند که از کارگران حمایت خواهند کرد.

کوهستانی در ادامه افزود: «هر سال اذیت و آزار و ربودن (در آستانه اول ماه مه) عادی شده است. اما نوع برخورد و یورش به محل کار این افراد عادی نبوده و حتی دوربین‌هایی را که دور محل کار این افراد بود شکاندند و بردند، میز و صندلی محل را شکستند. این موضوع نشان می‌دهد که نوع حرکت ارعاب‌آور بوده است. امسال وضعیت جامعه هم بسیار فلاکت‌بار است. حقوق کارگری که سال پیش ۱۵۰ دلار بوده امسال ۱۱۰ دلار شده است و ارزش دستمزد پایین آمده و سطح هزینه زندگی بالا رفته است. هیچ کارگری یک کار ندار، بلکه دو یا سه کار دارد.»

کوهستانی خاطرنشان کرد سرکوب و فشار نتوانسته است کارگران ایران را خاموش کند و امسال هم آنها در اول ماه مه، روز جهانی کارگر، تجمع خواهند کرد.

فعالان و رسانه‌های کارگری خبر از بازداشت ۱۲ تن از کارگران می‌دهند

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy