زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت

34
زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت
زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت

زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام سهیل عربی در زندان تهران بزرگ بصورت ناگهانی مورد ضرب و شتم شدید مأموران زندان قرار گرفت. شدت ضربات وارده به حدی بود که وی را به بیمارستان فیروزآبادی منتقل کردند.

بعدازظهر روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ماه، سهیل عربی را به دلیل وخامت حالش پس از آن که بصورت وحشیانه‌ای مورد ضرب و شتم قرار گرفت، به اورژانس منتقل کردند. اما وی را به‌رغم آن که در وضعیت وخیمی بود به بهانه خالی نبودت تخت تا ساعت ۱۱ شب بستری نکردند. از وضعیت کنونی این زندانی سیاسی اطلاعی در دست نیست.

زندانی سیاسی سهیل عربی از آبان ماه ۹۲ در بازداشت به سر می‌برد.

اتهامات وی سب‌النبی و اهانت به امامان شیعه و خامنه‌ای و احمد جنتی و غلامعلی حداد عادل در شبکه های مجازی است. در پی این اتهامات به اعدام محکوم گردید و حکم او در ۴ آذر ۱۳۹۳ در دیوان عالی کشور به تأیید رسید.

در دادگاه تجدید نظر، به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی و نجات از حکم اعدام محکوم شد. او می‌بایست ضمن گذراندن هفت سال ونیم زندان، مجموعه ای از کتابها را بخواند و گزارش تحقیقات به دادگاه ارائه کند که از اعدام نجات پیدا کند. علاوه بر این به اتهام توهین به رییس وقت دانشگاه علامه طباطبایی، احمد جنتی و غلامعلی حداد عادل در فیسبوک به ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد.

وی در تیرماه سال ۹۷ از بابت پرونده سازی جدیدی که در زندان علیه وی باز شد، به اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام و تشویش اذهان عمومی به سه سال حبس، سه سال تبعید و جزای نقدی مضاعف محکوم شد.

پیام نوروزی زندانی سیاسی سهیل عربی از زندان تهران بزرگ تبریک قدوم بهار

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy