جان بولتون ادعای ظریف را مضحک، تبلیغاتی و دروغ‌پراکنی خواند

41
جان بولتون ادعای ظریف را مضحک، تبلیغاتی و دروغ‌پراکنی خواند
جان بولتون ادعای ظریف را مضحک، تبلیغاتی و دروغ‌پراکنی خواند

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ادعای اخیر وزیر امور خارجه ایران را که گفته او و مقام‌های برخی کشورها قصد دارند آمریکا را به جنگ با ایران سوق دهند، کاملا مضحک خواند و گفت این حرف‌ها تبلیغات از پیش نوشته شده ایرانی‌ها با هدف دروغ‌پراکنی است.

جان بولتون روز یکشنبه ۸ اردیبهشت در گفت‌وگو با فاکس نیوز گفت: «کاملاً مسخره است! آن مصاحبه یک تبلیغات به تمام معنی بود. سیاست فشار حداکثری به ایران برای تغییر رفتار آن، بسیار قبل از پیوستن من به دولت پرزیدنت ترامپ بنیانگذاری شده بود. آنچه مقامات ایرانی را نگران کرده این است که این سیاست به خوبی کار می کند.»

مشاور پرزیدنت ترامپ در ادامه این گفت‌وگوی زنده تلویزیونی اضافه کرد: «واقعیت این است که رژیم ایران به سرکوب مردم خود ادامه می دهد، تلاش برای دستیابی به توان موشک بالیسیتک را رها نکرده و هنوز بزرگترین تامین کننده منابع مالی برای تروریسم بین الملل است. تقریباً یک سال پیش، وقتی امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه به آمریکا آمده بود، پرزیدنت ترامپ به او گفت که قصد دارد آمریکا را از برجام خارج کند. اگر ایرانی ها می خواهند مذاکره کنند، پرزیدنت آماده است در مورد فعالیت های تروریستی و موشکی آنها، سایر اقدامات شریرانه شان در خاورمیانه و تغییر رفتار در این موارد گفتگو کند.»

روز یکشنبه فاکس نیوز همچنین گفتگویی با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران را منتشر کرد که او مدعی شد جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و سه کشور اسرائیل، عربستان سعودی و امارات به دنبال تغییر رژیم در ایران هستند و افزود: به نظر من پرزیدنت ترامپ به خاطر احترام به قول هائی که در زمان انتخابات داده، نمی خواهد آمریکا را به جنگ دیگری وارد کند.

 جان بولتون در پاسخ به پرسش دیگری درباره این که آیا جمهوری اسلامی اصولا می‌تواند تغییر رفتار دهد گفت: «مردم ایران سزاوار یک حکومت بهتر هستند و مشکل این است که این تنها یک حکومت استبدادی مذهبی نیست، بلکه استبداد نظامی نیز هست.»

جان بولتون به نیکلاس مادورو: هرگونه تهدید علیه آمریکا با واکنش جدی رو به رو خواهی شد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy