نیروهای امنیتی مانع برگزاری مراسم اول ماه مه می شوند

38
نیروهای امنیتی مانع برگزاری مراسم اول ماه مه می شوند
نیروهای امنیتی مانع برگزاری مراسم اول ماه مه می شوند

کمتر از یک هفته به ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر باقی مانده است. نیروهای امنیتی و انتظامی با تهدید، احضار و دستگیری فعالان کارگری تلاش دارند مانع برگزاری مراسم اول ماه مه شوند.

نیروهای امنیتی و انتظامی جمعه ششم اردیبهشت تجمع فعالان کارگری در پارک جهان‌نما را برهم زدند و ۱۲ تن از فعالان کارگری را در این پارک واقع در اتوبان تهران کرج دستگیر کردند.

اسامی شش تن از بازداشت‌شدگان عبارت است از: علیرضا ثقفی، هاله صفرزاده، پروین محمدی، واله زمانی، سعید ترابیان و فواد فتحی.

بنا بر اطلاع اتحادیه آزاد کارگران ایران، از هویت سایر دستگیرشدگان اطلاعی در دست نیست.

در شهرستان‌ها نیز چندین فعال کارگری احضار شده‌اند.

تازه‌ترین مورد احضار اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی کامیاران توسط اداره اطلاعات این شهر است. ماموران اطلاعاتی احضار شدگان را تهدید کرده‌اند که از برگزاری مراسم اول ماه و یا شرکت در چنین مراسمی خودداری کنند.

در روزهای اخیر همچنین سه فعال کارگری در ارومیه و سنندج و یک فعال صنفی معلمان در فیروزآباد به نهادهای امنیتی احضار شده‌اند.

سندیکای شرکت واحد دو روز پیش اعلام کرد قصد دارد در روز جهانی کارگر تجمعی مقابل مجلس در میدان بهارستان با خواست تحقق مطالبات کارگری برگزار کند. این فراخوان مورد حمایت تشکل‌های بازنشستگان و دانشجویان قرار گرفته است. کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری نیز از این فراخوان حمایت کرده است.

فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی برای تجمع روز جهانی کارگر

 

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy