ایالات متحده آمریکا دو نفر و سه نهاد مرتبط با حزب‌الله لبنان را تحریم کرد

17
ایالات متحده آمریکا، دو نفر و سه نهاد مرتبط با حزب‌الله لبنان را تحریم کرد
ایالات متحده آمریکا، دو نفر و سه نهاد مرتبط با حزب‌الله لبنان را تحریم کرد

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه ۲۴ آوریل ۲۰۱۹ در راستای اقداماتش برای تحت فشار قرار دادن حزب‌الله لبنان که از سوی ایران حمایت می‌شود، دو نفر و سه نهاد مرتبط با این حزب‌ شبه‌نظامی را تحریم کرد.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا یکی از دو نفر تحریم شده، بلژیکی و دیگری لبنانی است. دو نهاد بلژیکی و یک نهاد بریتانیایی نیز در این راستا تحریم شدند.

پیش از این وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای بر عزم این کشور برای قطع مسیر کمک‌های مالی ایران به حزب‌الله تاکید کرده بود.

در این بیانیه آمده که احتمال می‌رود که ادهم طباجه، محمد ابراهیم بزی و علی یوسف شراره از تامین کنندگان مالی حزب‌الله باشند و واشنگتن در جستجوی اطلاعات درباره آنهاست.

به گفته وزارت امور خارجه آمریکا این سه نفر در فهرست سیاه «تروریست‌‎های بین‌المللی» قرار دارند.

بحران اقتصادی که ایران در پی تحریم از سوی آمریکا با آن دست به گریبان شد، روی کمک‌های این کشور به گروه‌های مسلح و همپیمانان سیاسی در عراق، سوریه، لبنان و دیگر مناطق جهان نیز تاثیر گذاشته است.

یک پیکارجوی سوری که عضو یکی از گروه‌های تحت حمایت ایران است، به نیویورک تایمز گفته: «روزهای طلایی ایران به پایان رسیده و دیگر باز نخواند گشت.» او با تاکید بر اینکه سه‌چهارم حقوق و مزایایش کاسته شده، گفت: «ایران پول کافی برای پرداخت به ما ندارد.»

تحریم‌های آمریکا توان پرداخت حقوق حزب‌الله لبنان را از ایران گرفته است

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy