معلمان مدارس خارج از کشور در ادامه اعتراض‌ها نسبت به تعویق مطالبات‌شان در تهران تجمع کردند

36
معلمان مدارس خارج از کشور در ادامه اعتراض‌ها نسبت به تعویق مطالبات‌شان در تهران تجمع کردند
معلمان مدارس خارج از کشور در ادامه اعتراض‌ها نسبت به تعویق مطالبات‌شان در تهران تجمع کردند

معلمان مدارس خارج از کشور در ادامه اعتراض‌ها نسبت به تعویق مطالبات‌شان در تهران تجمع کردند و خواستار استعفای وزیر آموزش و پرورش شدند.معلمان مدارس خارج از کشور دوشنبه دوم اردیبهشت مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوی مطالبات‌شان گرد هم آمدند و با سر دادن شعار، خواستار پرداخت شش ماه حقوق و یک سال حق مسکن معوقه خود شدند.

یکی از معلمان معترض به خبرگزاری «تسنیم» وابسته به سپاه پاسداران گفته است با آن که شش ماه از پایان مأموریتش می‌گذرد، هنوز حقوق و مزایای دوران ماموریت خود را دریافت نکرده است.

تعداد تجمع‌کنندگان بیش از ۱۰۰ تن گزارش شده است. آن‌ها اظهار داشتند که به نمایندگی از سایر معلمان مدارس خارج کشور برای تجمع به تهران آمده‌اند. آن‌ها گفته‌اند در شش ماه گذشته ریالی به حساب آن‌ها واریز نشده و زندگی‌شان با مشکل مواجه شده است.

تجمع‌کنندگان شعار می‌دادند: وزیر ناکارآمد استعفاء، استعفاء.سه سال است معلمان خارج کشور در پی کسب مطالبات معوقه خود هستند و در ماه‌های گذشته سه بار تجمع آن‌ها مقابل وزارت آموزش و پرورش و برگزاری چند جلسه با مسئولان بانک مرکزی بی‌نتیجه مانده است. نمایندگان مجلس نیز از ملاقات با معلمان خودداری کرده‌اند.

به گفته‌ی معترضان، بانک مرکزی اختصاص ارز به معلمان را به پرداخت مابه‌ازای ریالی آن از سوی وزارت آموزش و پروزش منوط کرده و وزارت آموزش و پرورش عدم پرداخت مطالبات آن‌ها را ناشی از عدم تخصیص اعتبار لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه عنوان کرده است.

تشکل‌های صنفی معلمان برای روز ۱۲ اردیبهشت روز معلم فراخوان به تجمع سراسری داده‌اند. بنا بر این فراخوان، فرهنگیان در روز معلم برای طرح مطالبات خود مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع خواهند کرد.

روزنامه الحیات گزارشهای مشروحی از اعتراضات سال ۲۰۱۸میلادی در ایران منتشر کرد

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy