در مسابقه دو ماراتون در ابوظبی یک فلامینگو به ایران رسید

32
در مسابقه دو ماراتون در ابوظبی یک فلامینگو به ایران رسید
در مسابقه دو ماراتون در ابوظبی یک فلامینگو به ایران رسید

هنگامی که کلمه «ماراتون» به میان می‌آید، معمولا مردم صدها ورزشکار را تجسم می‌کنند که برای رسیدن به خط پایان، با یکدیگر رقابت می‌کنند؛ آیا می‌دانید ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی، ماراتون پرندگان برگزار می‌کند؟

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، هیئت محیط زیست ابوظبی با همکاری هواپیمایی اتحاد، دوشنبه ۲۲ آوریل، اختتامیه ماراتون پرندگان ابوظبی را در سال جاری برگزار کرد.

هدف از برگزاری این ماراتون، افزایش آگاهی درباره ضرورت محافظت از زمین‌های مرطوب و اهمیت مناطق حفاظت شده طبیعی به خاطر نقش‌شان در حمایت از تنوع بیولوژیک و سامانه‌های محیط زیستی است.

در چارچوب این ابتکار عمل، مهاجرت ۱۰ فلامینگو یا فلامینگوی بزرگتر وابسته به هیئت‌ها و موسسات پیشتاز در ابوظبی ره‌گیری شد؛ اقدامی که به منظور بزرگداشت میراث شیخ زاید بن سلطان آل نهیان بنیانگذار امارات متحده عربی و تلاش‌هاش برای حفاظت از محیط زیست صورت گرفت.

در این ماراتون، فلامینگوی وابسته به پلیس ابوظبی که موفق به مهاجرت یک هزار و ۳۰۰ کیلومتری شده و در نهایت به ایران رسید، برنده شد.

اما رتبه دوم به فلامینگوی ویژه شرکت هواپیمایی الاتحاد رسید که با پروازی بیش از ۲۰۰ کیلومتری، به منطقه حفاظت شده راس الخور در دبی رسید.

مرکز سوم هم به فلامینگوی وابسته به شرکت فرودگاه‌های ابوظبی رسید که توانست ۱۴۲ کیلومتر پرواز کرده و در امارت ابوظبی باقی ماند.

هیئت محیط زیست ابوظبی اقدام به بستن به سوار کردن دستگاه‌هایی برای رصد کردن حرکت فلامینگوها کرده بود. این برنامه از سال ۲۰۰۵ با هدف رصد کردن حرکت پرنده‌های مهاجر از راه ماهواره آغاز شده است.

تست شخصیت شناسی

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy