جایزه ای ۱۰ میلیون دلاری برای یجاد اخلال در ساز و کار مالی گروه حزب الله لبنان

39
جایزه ای ۱۰ میلیون دلاری برای یجاد اخلال در ساز و کار مالی گروه حزب الله لبنان
جایزه ای ۱۰ میلیون دلاری برای یجاد اخلال در ساز و کار مالی گروه حزب الله لبنان

آمریکا روز دوشنبه جایزه ای ۱۰ میلیون دلاری برای فرد یا افرادی تعیین کرد که بتوانند اطلاعات ارزشمندی برای ایجاد اخلال در ساز و کار مالی گروه حزب الله لبنان ارائه کنند.

وزارت خارجه آمریکا در حالی این جایزه ۱۰ میلیون دلاری را تعیین کرده که نگرانی واشنگتن از نقش گروه حزب الله در دولت لبنان افزایش یافته است. این وزارتخانه به طور مشخص اعلام کرده که به دنبال اطلاعاتی در مورد منابع مالی گروه حزب الله است.

گروه حزب الله لبنان در فهرست سازمان های «تروریستی» وزارت خارجه آمریکا قرار دارد.

وزارت خارجه آمریکا همچنین خواستار دریافت اطلاعاتی در مورد «ساز و کارهای کلیدی تسهیل نقل و انتقالات مالی»، «کمک کنندگان مالی اصلی» و «نهادهای مالی» موثر در نقل و انتقالات مالی گروه حزب الله شده است.

واشنگتن همچنین به دنبال شناسایی شرکت های تحت کنترل گروه حزب الله لبنان و کمک کنندگان مالی به این گروه است.

در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمده است: «حزب الله سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار به دلیل حمایت مالی مستقیم ایران، مبادلات و سرمایه گذاری های بین المللی، شبکه کمک کنندگان مالی و فعالیت های پولشویی درآمد دارد.»

از جمله افرادی که آمریکا ظن می برد با کمک مالی خود به گروه حزب الله کمک می کنند می توان به علی یوسف شراره، محمد ابراهیم بزی و ادهم حسین طباجه اشاره کرد.

وزارت دارایی آمریکا حدود یک سال پیش ضمن تحریم عبدالله صفی الدین، نماینده حزب الله در ایران، محمد ابراهیم بزی را به دلیل فعالیت تجاری برای این گروه تحریم کرده بود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy