جینا هاسپل از اختصاص منابع بیشتر در امور مرتبط با ایران و روسیه خبر داد

19
جینا هاسپل از اختصاص منابع بیشتر در امور مرتبط با ایران و روسیه خبر داد
جینا هاسپل از اختصاص منابع بیشتر در امور مرتبط با ایران و روسیه خبر داد

جینا هاسپل، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، یا سی‌آی‌ای پنجشنبه ۲۹ فروردین از اختصاص منابع بیشتر در امور مرتبط با ایران و روسیه خبر داده است.

مدیر سی‌آی‌ای در سخنرانی خود در دانشگاه آبرن در ایالت آلاباما گفته است، طی سال گذشته، تیم رهبری ماگام‌هایی در راستای بهبود توانایی سی‌آی‌ای برای مقابله با چالش‌های بسیار پیش رو، برداشت و تلاش‌های ما در حال نتیجه دادن است.

جینا هاسپل تصریح کرد که « زمان، پول و خلاقیت بیشتری» صرف مقابله با «سرسخت ترین دشمنان» آمریکا شده است.

مدیر سی‌آی‌ای گفته است:پس از سال‌ها تاخیر به دلیل معقول تاکید بر مبارزه با تروریسم پس از یازدهم سپتامبر، سرمایه گذاری ما (بر امور) روسیه و ایران تقویت شده است.

جینا هاسپل همچنین گفته است: گروه‌هایی مانند داعش (حکومت اسلامی) و القاعده را به دقت زیر نظر خواهیم داشت، اما ما توجه و منابع خود را بر دولت-ملت های رقیب متمرکز خواهیم کرد.

دن کوتس مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گزارش به کمیته امنیتی مجلس سنا در بهمن ماه گذشته گفته بود در سال جاری میلادی تهدیدهای امنیتی علیه آمریکا و متحدانش دامنه و تنوع بیشتری خواهند داشت و چین و روسیه در این تهدیدها نقش مهمی دارند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز در یازده بهمن ماه گذشته گفته بود:«فکر می‌کنم ایران یک تهدید است، ایران یک تهدید بسیار بزرگ است.»

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy

دونالد ترامپ در مورد دیدگاه مقام های اطلاعاتی گفت که ایران یک تهدید است