احتمال میرود كه دولت آمریکا قوه قضاييه و يك نهاد امنيتي را در ليست تروريستی قرار دهد

43
احتمال میرود كه دولت آمریکا قوه قضاييه و يك نهاد امنيتي را در ليست تروريستی قرار دهد
احتمال میرود كه دولت آمریکا قوه قضاييه و يك نهاد امنيتي را در ليست تروريستی قرار دهد

احتمال میرود كه دولت آمریکا قوه قضاييه و يك نهاد امنيتي را در ليست تروريستی قرار دهد. اقدامات آمریکا، پس از قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، وارد فاز جدیدی شده، و بزودی آمریکا‌ اقداماتی برای قرار دادن رژیم ایران در زمینه تروریسم طراحی خواهد کرد، و اکنون موضوع ارتباط ایران و القاعده به صورت گسترده‌ای از سوی آمریکا دنبال می‌شود.

در همین رابطه، سردار سعید قاسمی در مصاحبه‌ای با یک شبکه اینترنتی، در اظهاراتی همسو با سخنان آمریکایی‌ها، گفته است: او و دیگر نیروهای ایرانی، تحت عنوان نیروهای هلال احمر، در کنار عناصر القاعده، در بوستی و هرزگووین جنگیده‌اند!!

انتشار این اظهارات عجیب، در حالی است که، دو روز پیش، مایک پومپئو ایران را به همکاری با القاعده متهم کرده بود! آیا این سردار از تبعات ادعاهای خود ناآگاه است؟؟

در همین رابطه، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا بامداد سه‌شنبه در یک سخنرانی گفت: واشنگتن با اعمال فشار به دنبال تغییر ماهیت جمهوری اسلامی است.

در اینجا ناظران سیاسی با یک چرخش تحلیلی مواجه می‌شوند، که گفته های کنونی کابینه ترامپ، درباره ” تغییر رفتار” حاکمیت ایران، تنها “پوششی” هوشیارانه جهت ” تغییر حاکمیت” ایران است، والا، تغییر ماهیت، جز با تغییر حاکمیت، شدنی نیست.

پمپئو بیان کرد: «در حال اعمال فشار حداکثری هستیم، تا اصل ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم، تا اطمینان حاصل کنیم که، این رژیم صرفاً مانند یک کشور عادی رفتار می‌کند، و تروریسم را در سرتاسر جهان گسترش نمی‌دهد.».

با کنار هم قرار دادن شروط ۱۲ گانه‌ی مایک پمپئو، و با این اظهارات مایک پمپئو درباره‌ی تغییر ماهیت، آشکار است که، استراتژی امریکا، بر کنار کردن رژیم ایران است.

یک از پیش‌بینی ها این است که، پرزیدنت ترامپ بزودی قوه قضاییه، و یک نهاد امنیتی دولتی را، در لیست تروریسم قرار دهد، و از این پس، هرگونه بازداشت فعالان سیاسی و مدنی، “بازداشت” تلقی نخواهد شد، بلکه، “اسارت فرد توسط یک سازمان تروریستی” تلقی می‌شود! و این امر، تبعات بسیار مهم حقوقی برای حاکمیت ایران خواهد داشت.

به زودی، وضعیت روابط تنش‌آلود ایران و آمریکا، به فاز خطرناک‌تری کشیده می‌شود، و در این سیر، اروپا نیز، خواسته یا ناخواسته، دربست در کنار آمریکا خواهد ایستاد، و روسیه و چین هم، فقط طرفین را به “خویشتن‌داری” دعوت خواهند نمود!

قوه قضائیه بحرین ۱۳۸ نفر که در ارتباط با سپاه پاسدارن بودند را محکوم کرد

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy