یک زندانی در زندان سنندج در معرض خطر قریب الوقوع اجرای حکم اعدام قرار دارد

91
یک زندانی در زندان سنندج در معرض خطر قریب الوقوع اجرای حکم اعدام قرار دارد

یک زندانی در زندان سنندج در معرض خطر قریب الوقوع اجرای حکم اعدام قرار دارد. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام به نقل از سازمان حقوق بشر ایران احمد ایرانی که با اتهام «قتل عمد در طی یک نزاع دستجمعی» به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی سنندج در خطر اجرای حکم اعدام قرار دارد. شماری از فعالان مدنی و نزدیکان این زندانی برای نجات او در مریوان تجمع کردند.

احمد ایرانی به اتهام «قتل در طی یک نزاع دستجمعی» که در سال ۱۳۹۰ بر سر یک قطعه زمین در مریوان به وقوع پیوست به اعدام محکوم شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «احمد ایرانی چند وقت پیش که فهمید قرار است حکم اعدامش اجرا شود اقدام به خودزنی و دوختن چشمهای خود کرده بود».خانواده این زندانی روز یکشنبه به همراه عده‌ای از فعالان مدنی مریوان در طی تجمعی از شکات پرونده خواستند تا رضایت دهند و مانع اجرای حکم اعدام وی شوند.

گفته می‌شود اجرای حکم اعدام احمد ایرانی به هفته آینده موکول شده است.

در گزارش سالانه عفو بین الملل در سال ۲۰۱۷ در رابطه با اعدامها آمده است که ۱۴۲ کشور استفاده از مجازات را در قوانین خود لغو یا در عمل متوقف کرده اند, اما چند کشور، از جمله رژیم ایران همچنان به اعدام ادامه دادند.

اعدام سه زندانی به دلیل درگیری مسلحانه و کشتن مأموران نیروی انتظامی

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy