ادامه تجمع کارگران خطوط راه‌آهن لرستان و اخراج کارگران پتروشیمی بندر امام

31
ادامه تجمع کارگران خطوط راه‌آهن لرستان و اخراج کارگران پتروشیمی بندر امام
ادامه تجمع کارگران خطوط راه‌آهن لرستان و اخراج کارگران پتروشیمی بندر امام

ادامه تجمع کارگران خطوط راه‌آهن لرستان و اخراج کارگران پتروشیمی بندر امام.کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن لرستان صبح روز یکشنبه ۲۵ فروردین برای دومین روز متوالی در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه و حق بیمه خود دست از کارکشیده و مقابل ساختمان اداره کل راه‌آهن تجمع کردند.

در تجمع کارگران معترض، آنها خواستار پرداخت دستمزد ماه های بهمن و اسفند سال ۹۷ و ۵ ماه حق بیمه خود شدند. تعداد کارگران شرکت کننده در این تجمع اعتراضی ۴۰۰ نفر برآورد شده است.

کانون بازنشستگان صنایع مخابراتی راه دور ایران-شیراز خواستار شد:

تسریع در راه‌اندازی کارخانه و جلوگیری از دفع‌الوقت کردن/ پرداخت کامل مطالبات کارگران بازنشسته

بیشتربخوانید

کانون بازنشستگان صنایع مخابراتی راه دور ایران-شیراز (ITI)، با ارسال نامه‌ای به دادستان عمومی و انقلاب شیراز ضمن اشاره به مشکلات حقوقی بازنشستگان این شرکت، پیشنهادتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کانون بازنشستگان صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITi) با ارسال نامه‌ای به دادستان عمومی و انقلاب شیراز ضمن اشاره به مشکلات حقوقی بازنشستگان این شرکت پیشنهادتی را ارائه کرد.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاشی کوثر در یزد

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاشی “کوثر ابرکوه” یزد که طی روزهای گذشته نسبت به اخراج و عدم پرداخت مطالباتشان مقابل کارخانه آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

کارگران که خواستار بازگشت به کار و پرداخت معوقات خود می‌باشند می گویند، کارفرمای این کارخانه به بهانه عدم نیاز و اوضاع بد اقتصادی، از تعداد تقریبی ۱۵۰ کارگر، اسفندماه سال گذشته ۲۰ نفر، از اوایل سال جاری تاکنون ۴۰ نفر و به ‌احتمال ‌زیاد در مراحل بعدی مابقی افراد را اخراج خواهند کرد. آنها افزودند روند اخراج سازی های درحالی آغاز شده که هرکدام از این کارگران دارای چندین ماه دستمزد معوقه می باشند..

معلمان و کارکنان آموزش و پرورش  کهگیلویه و بویراحمد به ماه‌ها تعویق مطالبات خود معترضند. شش ماه حق‌التدریس و حق اضافه‌کاری، حق‌الزحمه امتحانات معلمان و سایر مطالبات معوقه از سال ۹۶ پرداخت نشده است. شماری از معلمان غیربومی نیز در شهر دیشموک دوشنبه ۲۶ فروردین در برابر اداره آموزش و پرورش دست به تحصن زدند. کارکنان اداری آموزش و پرورش هم هفت ماه حق اضافه‌کاری معوقه دارند. کارکنان اداری آموزش و پرورش گفته‌اند حقوق ماهیانه آنان ۶۰۰ هزار تومان کاهش یافته و آنان قادر به تامین هزینه‌های خود نیستند. خبرگزاری فارس در گزارشی از وضعیت معلمان کهکیلویه و بویراحمد نوشته است تعویق مطالبات و پائین‌بودن حقوق معلمان سبب شده معلمان انگیزه‌ای برای ادامه کار معلمی نداشته و در صدد تغییر شغل باشند.

بیکاری کارگران کفاش در پی تعطیلی و نیمه تعطیلی کارگاه‌ها

سطح پایین حقوق، نداشتن بیمه، شرایط دردناک زندگی و بیکاری کارگران ، بدنبال تعطیلی یکی پس از دیگری کارگاه‌های کفاشی، این کارگران کارگاه‌های کفاشی را نگران کرده است.

یکی از کارگران کارمزد ۴۲ ساله به نام علیرضا قلی‌زاده در کارگاه‌های کفاشی می‌گوید: «هیچ یک از کارگران بیمه نیستند و در حال حاضر به علت گرانی مواد اولیه کارمان کم شده است؛ در حالی که در اوایل سال گذشته هفته‌ای ۳۰۰هزار تومان حقوق می‌گرفتم. در این شرایط که هزینه‌های زندگی به شدت افزایش پیدا کرده است، حقوق ما به هفته‌ای ۱۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.»

کارگری دیگر با تأکید بر اینکه ماهیانه ۴۰۰هزار تومان حقوق می‌گیرم، با نشان دادن دفترچه مربوط به ثبت حقوقش خاطرنشان می‌کند: «هشت ماه است نتوانستم گوشت، برنج و مرغ بخرم. نه سبد کالا می‌گیرم و نه.

در بیستمین روز اعتصاب کارگران مسیر راه‌آهن را بستند

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy