یونی‌کردیت ایتالیا بابت نقض تحریم‌های ایران بیش از یک میلیارد جریمه شد

26
یونی‌کردیت ایتالیا بابت نقض تحریم‌های ایران بیش از یک میلیارد جریمه شد
یونی‌کردیت ایتالیا بابت نقض تحریم‌های ایران بیش از یک میلیارد جریمه شد

بانک بزرگ “یونی‌کردیت” ایتالیا باید به دلیل نقض تحریم‌های ایران یک میلیارد و ۳۰۰هزار دلار به آمریکا جریمه پرداخت کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، این بانک با وزارت دادگستری، دارایی و خزانه‌داری آمریکا در این زمینه به توافق رسیده است.

“یونی‌کردیت” همچنین متهم است که به درخواست کشورهای تحریم‌شده صدها میلیون دلار را به صورت غیرقانونی از طریق بانک‌های منهتن نقل و انتقال داده است. “یونان می‌خواهد وام صندوق بین‌المللی پول را پیش از موعد بپردازد”

منابعی آگاه از پرداخت پیش از موعد وام میلیاردی یونان به صندوق بین‌المللی پول خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت یونان قصد دارد همین هفته تأییدیه لازم برای پرداخت حدود ۳میلیارد و ۷۰۰ هزار یورو را درخواست کند. قرار بود این پول در سال جاری و سال آینده پرداخت شود.

یونان تا سال ۲۰۲۴ باید به صندوق بین‌المللی پول حدود ۹میلیارد و ۳۰۰هزار یورو وام را بازپرداخت کند. کارشناسان پرداخت پیش از موعد این پول را مثبت ارزیابی کرده و حاکی از موفقیت یونان خوانده‌اند. سازمان بهداشت جهانی: سرخک ۳۰۰ درصد افزایش یافته است

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد، شمار موارد ابتلا به بیماری سرخک در سراسر جهان به‌شدت افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این سازمان در ژنو گفته است، ابتلا به سرخک در اولین سه‌ماهه سال جاری (۲۰۱۹) در قیاس با بازه زمانی سال گذشته در جهان ۳۰۰ درصد بالا رفته است.

دلیل این شیوع افسارگسیخته کاهش واکسیناسیون ضد سرخک خوانده شده است.

کشف ۴۴۰ کیلو کوکائین در گمرک هامبورگ

مأموران گمرک آلمان در بندر هامبورگ محموله‌ای بزرگ از کوکائین کشف و ضبط کردند.

به گزارش اشپیگل آنلاین، این محموله که حدود ۴۴۰ کیلوگرم وزن دارد در ۱۷ ساک مسافرتی در درون قسمت بار کشتی جاسازی شده بود. کشتی از مونته‌ویدئوی اوروگوئه حرکت کرده و عازم سیرالئون بوده است.

این راهکار انتقال محموله‌های بزرگ مواد معمولا از سوی گروه‌‌های جنایی سازمان‌یافته استفاده می‌شود. مواد مخدر را در ساک‌های معمولی و سبک گذاشته و در محل مخصوص بار (کانتینر) کشتی قرار می‌دهند تا بعد از رسیدن به مقصد بدون آن که نظر کسی را جلب کنند آن‌ها را به‌آسانی برداشته و دور شوند.

کشف پنج جسد از کارون در پی سیل

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از کشف پنج جسد در رودخانه کارون بر اثر جاری شدن سیل و بالا آمدن آب سد خبر داده است.

به گزارش ایسنا، علی تراب‌پور گفت، بعد از پیش‌بینی هواشناسی در مورد وقوع سیل در اهواز بیش از ۴۰۰ آتش‌نشان در این شهر به حال آماده‌باش درآمده‌اند و سه ایستگاه نجات‌غریق آتش‌نشانی نیز در حاشیه رود کارون فعال شده است.

او همچنین گفت، غواصان توانستند در پی وقوع سیل هفت نفر را که در حاشیه کارون دچار غرق‌شدگی شده بودند از مرگ حتمی نجات بدهند.

گروه شبه‌نظامی حشد الشعبی در استان خورستان مستقر شده است

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy