محکومیت محمد نجفی به ۱۳ سال زندان

41
محکومیت محمد نجفی به ۱۳ سال زندان
محکومیت محمد نجفی به ۱۳ سال زندان

محمد نجفی وکیل دادگستری به اتهاماتی چون «توهین به رهبری» به ۱۳ سال زندان محکوم شد. خبرگزاری ایرنا روز یکشنبه ۲۵ فروردین گزارش داد که آقای نجفی در ارتباط با حوادث دی‌ماه ۹۶ و به اتهام «همکاری با دول متخاصم» به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر تایید شده است.

از دیگر احکام تایید شده آقای نجفی دوسال حبس برای «اتهام توهین به رهبری» و یک سال حبس برای اتهام «فعالیت تبلیغی به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام» عنوان شده است.

این وکیل دادگستری ۸ فروردین امسال در حالی که دوران محکومیت سه ساله خود به اتهام فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام و توهین به رهبری را در زندان اراک سپری می‌کرد، با «عفو» آزاد شد اما تنها چهار روز بعد از آزادی برای اجرای حکم ده سال زندان خود به زندان مرکزی اراک منتقل شد.

او سال ۹۶ در پی اطلاع‌رسانی درباره وحید حیدری، یکی از معترضان دی‌ ماه آن سال که در بازداشتگاهی در اراک جان باخت، بازداشت شد. وحید حیدری یکی از معترضان تظاهرات سراسری دی‌ ماه ۹۶ در اراک است که پس از بازداشت، در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک زیر شکنجه جان خود را از دست داد. مسئولان قضایی اعلام کرده بودند که وی بر اثر خودکشی فوت کرده است. اما بر اساس افشاگری‌های این فعالان مدنی مشخص شد که وی در بازداشتگاه اراک کشته شده است.

بیش از ۲۵ تن از مردم اهواز بامداد امروز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه ۹۸ بازداشت شدند

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy