هزاران معترض الجزایری خواهان کنارگیری رئیس‌جمهور موقت هستند

11
هزاران معترض الجزایری خواهان کنارگیری رئیس‌جمهوری موقت هستند
هزاران معترض الجزایری خواهان کنارگیری رئیس‌جمهوری موقت هستند

هزاران معترض الجزایری چهارشنبه ۱۰ آوریل با خواست کناره‌گیری رئیس‌جمهوری موقت این کشور در الجزیره دست به تظاهرات زدند. خبرنگار العربیه گزارش داد که نیروهای پلیس به منظور متفرق کردن تظاهرکنندگان، از بلندگوهایی استفاده کرد که از آن صداهای آزار دهنده پخش می‌شود.

نیروهای پلیس همچنین از گاز اشکاور برای جلوگیری از رسیدن تظاهرکنندگان به میدان «البرید المرکزی» استفاده کردند، اما شمار تظاهرکنندگان زیاد بود و موفق شدند به میدان برسند. در نتیجه نیروهای پلیس از میدان خارج شدند.

شایان ذکر است که عبدالقادر بن صالح رئیس‌جمهوری موقت یمن گفت که می‌خواهد شرایط لازم را برای برگزاری انتخابات شفاف و سالم فرلهم کند.

پارلمان الجزایر سه‌شنبه عبدالقادر بن صالح رئیس مجلس سنا را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت برگزید. این اقدام برپایه ماده ۱۰۲ قانون اساسی و در پی استعفای عبدالعزیز بوتفلیقه از مقام ریاست‌جمهوری صورت گرفت. بوتفلیقه در نتیجه اعتراض‌های مردمی استعفا داد.

انتخاب بن صالح به عنوان رئیس‌جمهوری موقت اما رضایت معترضان را جلب نکرد. آن‌ها می‌گویند خواهان کنار رفتن تمام چهره‌های نظام بوتفلیقه هستند که بن صالح یکی از آن‌هاست.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy