پروازهای مشکوک ایرلاین سپاه پاسداران ایران به ونزوئلا

104
پروازهای مشکوک ایرلاین سپاه پاسداران ایران به ونزوئلا
پروازهای مشکوک ایرلاین سپاه پاسداران ایران به ونزوئلا

پروازهای مشکوک ایرلاین سپاه پاسداران ایران به ونزوئلا. به گزارش اسپوتنیک به نقل از «مهرنیوز»، یک مقام دولتی از راه‌اندازی خط پرواز مستقیم تهران-کاراکاس، توسط شرکت هواپیمایی ماهان ایر خبر داد.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی روز دوشنبه ۸ ماه آوریل گفت:«اولین پرواز تهران-کاراکاس حامل معاون وزیر خارجه و هیئت همراه در ساعت ۲ بامداد امروز انجام شد.

این پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران انجام شده و هیئتی نیز به سرپرستی قائم‌مقام و تنی چند از مسئولان شرکت ماهان جهت مذاکره با مسئولان ونزوئلایی در خصوص چگونگی استمرار پروازهای بین دو کشور اعزام شدند».

پرواز تهران- کاراکاس بدون توقف، ۱۶ ساعت به طول خواهد انجامید.

شرکت ماهان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی جمهوری اسلامی است که در سال ۱۹۹۲ راه‌اندازی شد، اما آمریکا از سال ۲۰۱۱ شرکت ماهان ایر را به دلیل «ارتباط با نیروی قدس سپاه پاسداران» و «جابه‌جایی نیرو و سلاح» در فهرست تحریم‌های خود قرار داده‌است. فرانسه و آلمان نیز با اتهامات مشابهی، مجوز پرواز هواپیماهای ماهان به این کشورها را لغو کرده‌اند.

فرانسه شرکت هواپیمایی پاسداران را تحریم کرد

شرکت هوایی «ماهان» به دلیل اعمال تحریم‌ها مجبور به لغو پرواز‌های جدید خود به مقصد پاریس شده است.

به گزارش فارس، یک رسانه غربی از لغو پرواز‌های شرکت هواپیمایی «ماهان» به مقصد پاریس مورخ ۱۲ فروردین ۹۸ و به واسطه تحریم‌های دولت فرانسه خبر داد.

«خبرگزاری فرانسه» سه‌شنبه شب به وقت تهران نوشت که بنا به گفته‌های مسئولان شرکت ماهان در تهران، پرواز‌های آتی این شرکت به مقصد پاریس لغو شده است.

یک مسئول خدمات مشتریان این شرکت واقع در «فرودگاه امام خمینی» در پاسخ به سئوال خبرگزاری فرانسه گفت:: «به ما اعلام شده که تمامی پرواز‌های این شرکت به مقصد پاریس از اول آوریل (۱۲ فروردین ۹۸) لغو شده‌اند.»

این مقام شرکت ماهان بدون ارائه جزئیات بیشتر دلیل لغو برنامه پرواز‌ی به پاریس را «تحریم‌های فرانسه علیه ایران» اعلام کرد.

ماهان، به عنوان دومین خطوط هوایی جمهوری اسلامی در هفته بیش از چهار پرواز به مقصد پاریس دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۱ در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت.

وبگاه «واشنگتن‌فری‌بیکن» اخیرا گزارش کرد که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش بوده تا متحدان اروپایی خود را به تحریم شرکت ماهان مجاب کند.

برلین نیز در دی ماه ۹۷، پرواز‌های این شرکت به مقصد آلمان را لغو کرد. وزارت خارجه آلمان در توجیه اقدام خود اعلام کرد، این تصمیم برای محافظت از منافع سیاست خارجی و امنیتی برلین لازم بوده است.

استقابل شماری از سناتورهای آمریکایی از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy