پرستاران با تشکیل گروه‌ داوطلبانه امدادی به مناطق سیل زده شتافتند

47
پرستاران با تشکیل گروه‌ داوطلبانه امدادی به مناطق سیل زده شتافتند
پرستاران با تشکیل گروه‌ داوطلبانه امدادی به مناطق سیل زده شتافتند

رئیس خانه پرستار استان فارس از تشکیل گروه داوطلبانه ازسوی جمعی از پرستاران استان شیراز برای کمک به مناطق سیل‌زده این استان خبر داد.

به گفته خانم ویدا پرویزی هسته اولیه این اجتماع پرستاران برای یاری به سیل‌زدگان در ابتدا حدود ۶ تا ۷ نفر بود که کم کم گسترده تر شده و اکنون یک تیم حدود ۲۰۰ نفره متشکل از پرستاران، دانشجویان پرستاری و برخی افرادی که در خدمات فنی همراه هستند، کار کمک‌رسانی بهداشتی و درمانی به سیل‌زدگان شیراز را انجام می‌دهند و در شبکه‌های اجتماعی با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

تشکیل گروه داوطلبانه پرستاران برای کمک به سیل‌زدگان شیراز پرویزی معتقد است که دولت باید خدمات بهداشت و درمان را به صورت رایگان به مناطق محروم کشور برساند.

درمان در خیلی از کشورهای دنیا رایگان است. بدون برنامه‌ریزی های دولتی و فقط به صورت داوطلبانه نمی‌توان این خدمات را به مردم محروم رساند.

به ویژه لازم است که آموزش‌های بهداشتی به صورت رایگان در دسترس مردم قرار بگیرد؛ چراکه امر پیشگیری اهمیت بیشتری نسبت به درمان دارد.

مردم ما شایسته یک زندگی سالم و شایسته هستند.

علیرغم تلاش پرستاران برای ملحق شدن پزشکان به این گروه برای کمک به سیل‌زدگان و جمع‌آوری کمک مالی، موفق به جلب همکاری آنان نشدند. البته پزشکان در محل بیمارستان‌ها حضور داشتند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy