دستگیری کمک رسانان به سیلزدگان خوزستان اهالی روستای گوریه

104
دستگیری کمک رسانان به سیلزدگان خوزستان اهالی روستای گوریه
دستگیری کمک رسانان به سیلزدگان خوزستان اهالی روستای گوریه

روز شنبه ۱۷ فروردین ۹۸، دستگیری کمک رسانان توسط ماموران امنیتی، توسط اقوامشان اعلام شد. این دو تن احمد کعبی و یعقوب کعبی از اهالی روستای گوریه از توابع بخش شعیبیه را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

این دو نفر به همراه گروه‌های محلی، اقدام به کمک رسانی در مناطق سیل زده کرده بودند. با این حال از دلایل بازداشت آنها اطلاع دقیقی در دست نیست.

لازم به ذکر است روز پنجشنبه نیز، خلف مردانی از کمک رسانان به مردم مصیبت زده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

شيخ خلف مروانی ، بزرگ قبيله مراونه در اهواز به دليل اعتراض به عدم امداد رسانی به مردم سيل زده روستای خود و همچنين جلوگيری از شكستن سيلبند به زمينهای زراعتی خود و باز كردن سيلبند به طرف شركت نيشكر دهخدا، روز پنجشنبه ۱۵ فروردين بازداشت شد.

در روزهای اخير نهادهای امنيتی ايران با معترضين به سياستهای نظام جمهوری اسلامی ايران در غرق كردن زمينهای كشاورزی و روستاهای خود بطور وحشيانه برخورد وشماری از شهروندان عرب را مجروح، بازداشت و يك شهروند اهل روستای جليزی دشت آزادگان (دست ميسان) بنام عبود جليزی را كشتند.

گفته می شود بازداشت شیخ خلف وی در پی اعتراض این شهروند به عدم کمک رسانی به مردم سیل زده و همچنین جلوگیری از شکستن سیل بند و هدایت سیلاب به زمین‌های زراعی روستاییان بوده است.

لینکهای مرتبط

سعید حجاریان: سیل طبیعت به سیل خیابانی و به حضور توده‌ای می‌انجامد

مصاحبه تکان‌دهنده محمدجواد عبداللهی از احداث سد گتوند فاجعه بشری امروز

فاجعه ملی سیل ایران تماما ناشی از سوء مدیریت، چپاول و بی تدبیری است!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy