سیل خوزستان با تخلیه ۱۲۴شهرستان و شهر و روستای این استان

54

سیل خوزستان باعث تخلیه ۲ شهرستان، ۱۲ شهر و ۱۱۰ روستای خوزستان تا امروز شنبه ۱۷فروردین۹۸ شده است.

به دلیل افزایش آورد رودخانه‌های خوزستان  حکم تخلیه ۲ شهرستان به‌صورت کامل به همراه بخشی از شهرها و روستاهای پایین دست رودخانه‌ها صادر شده است.

سرپرست فرمانداری دشت آزادگان دستور تخلیه ۶ شهر خوزستان را صادر کرد:

با شدت گرفتن دبی رودخانه کرخه، استاندار خوزستان دستور تخلیه کلیه مناطق شهرستان دشت آزادگان شامل ۴ شهر سوسنگرد، بستان، ابوحمیظه، کوت سید نعیم و روستاهای تابعه را صادر کرد که متعاقبا اماکن اسکان اضطراری اعلام خواهد شد.

وی گفت شهر رُفیع در شهرستان هویزه نیز شامل این دستور می‌شود.

مدیریت بحران شهرستان حمیدیه نیز بعد از ورود سیلاب به مناطقی از شهر، در ساعت ۲ بامداد امروز شنبه، دستور تخلیه شهر حمیدیه را صادر کرد.

بخشدار مرکزی اهواز با اشاره به رسیدن سیلاب کرخه به روستاهای این بخش: نیمه غربی شهر الهایی و ۶ روستای بخش مرکزی اهواز در خطر آبگرفتگی هستند و باید تخلیه شوند

ستاد مدیریت بحران در حمیدیه طی اخطاریه ای از همه اهالی شهر حمیدیه خواست که به دلیل طغیان رودخانه کرخه، در اسرع وقت منازل خود را تخلیه کنند.

استاندار خوزستان دستور تخلیه چهار شهر خوزستان صادر کرد.

وی گفت: حمیدیه، بستان، رفیع و سوسنگرد باید فورا تخلیه شوند‌. اعلام کردیم که شهرهای بستان ،سوسنگرد، رفیع و حمیدیه سریعا تخلیه شوند و تصمیم قطعی است.

سیل زدگان روستای خسرج روی تپه‌های شنی می‌خوابند

سیل خوزستان پس از طغیان رودخانه کرخه و دستور تخلیه ۱۳ روستای مسیر خسرج اهالی این روستاها وسایل خانه، دام و احشام خود را به تپه‌های شنی جنگل انتقال دادند اما خبری از غذا و چادر نیست و اهالی روی تپه‌های شنی شب را به صبح می‌رسانند.

تخلیه سوسنگرد، حمیدیه و بستان قطعی شد

به‌دلیل افزایش دبی رودخانه کرخه تخلیه شهرهای سوسنگرد، حمیدیه و بستان قطعی شد.

رژیم آخوندی به مردم این شهرها ابلاغ کرده است که به پادگانها یا اردوگاهها بروند و هر چه سریع‌تر این شهرها را ترک کنند.

سیل خوزستان در نیمه‌های شب سیل‌بند یکاویه را شکست و سیلاب دز وارد روستای عنافچه یکاویه یک در شهرستان باوی شد و باعث شد تا اهالی وحشت‌زده خانه‌هایشان را ترک کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان: بر اساس ارزیابی‌هایی که تاکنون صورت گرفته، ۱۰هزار واحد مسکونی خسارت دیده‌اند.

جمعی از مردم سیل زده شهرستان رومشکان امروز ۳۰ کیلومتر را با پای پیاده طی کردند تا کمک‌هایی که بر دوش‌شان حمل می‌کردند را به مردم پلدختر برسانند.

فرماندار آق‌قلا: وضعیت آق‌قلا بحرانی و نگران‌کننده است.

روز گذشته پیشنهاد حفر خندق از سمت مسکن‌مهر آق‌قلا تا کمربندی ارائه شد تا امروز این مهم عملیاتی شود.

اگر روند آب را کنترل نکنیم وضعیت خوبی نخواهیم داشت.

شکستن جاده روستای عطیش برای عبور سیلاب به سمت هور دورق

 سخنان مرد ترکمن را بشنوید که از قضا بسیار دقیق است..

او می‌گوید ما مسئولین را بر سر کار نگذاشتیم که به وقت سیل و مصیبت بیل بهق دست بگیرند و اینجا بیایند. آنها را آنجا گذاشته‌ایم که از پیش آمدن مصیبت جلوگیری کنند..

می‌گوید این سیل عامل انسانی داشته. آب سد را با وجود آگاهی از باران‌های سیل‌آسا برای فروش تابستانه به کشاورزان و برای حوضچه‌های پرورش ماهی‌شان خالی نکرده‌اند. او از لایروبی نشدن کانال‌ها می‌گوید و از غم بی‌کفایتی و مسئولیت ناپذیری آقایان.

هشدار جدی فرماندار آق قلا برای ساکنان محله های آبگرفته

افراد در محله های حکیم آباد ، کل آباد وعیدگاه در خانه های خود ساکن نشوند.

 فرماندار آق قلا از ساکنان محله های حکیم آباد ، کل آباد و عیدگاه خواست برای بازگشت عجله نکنند و در خانه های خود ساکن نشوند.

امانگلدی ضمیر گفت : با توجه به این که خانه ها در این محله ها ۱۸ روز زیر آب است احتمال نشست در آنها وجود دارد.

وی افزود : مردان و جوانانی که در خانه های خود در این مناطق مانده اند مراقب باشند و در صورت اطمینان نداشتن از استحکام بنا در خانه نمانند.

ضمیر افزود : یک هزار و ۸۰۰ نفر از ساکنان آق قلا هم اکنون به صورت اضطراری اسکان یافته اند که بیشتر مکان های اسکان در مدارس است .

آخرین و خلاصه ترین اخبار سیل ویرانگر ایران، ۱۶ فروردین 

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy