عزل فرماندار پل‌دختر تکذیب یا واقعیت چرا اقلام اهدایی بین مردم توزیع نمیشود

63

یک خبرنگار با ارسال فیلمی از پلدختر میگوید به دلیل عزل فرماندار پل‌دختر امکان توزیع اقلام اهدایی بین مردم نیست اما موسی خادمی استاندار لرستان برکناری فرماندار پلدختر را تکذیب کرد و گفت: برکناری نعمت‌الله دستیاری فرماندار پلدختر شایعه است و چنین موضوعی صحت ندارد و وی مشغول خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده است.

فیلم بالا جواد موگوئی: فرماندار پلدختر دیشب عزل شد و شهر فعلا فرماندار ندارد، آب شهر همچنان قطع می‌باشد.

در چند روز گذشته مردم و مسئولان نسبت به مدیریت شهر سیل‌زده پلدختر انتقادهای زیادی داشتند به طوری که استاندار لرستان روز گذشته مجبور شد مرادپور معاون عمرانی خود را به عنوان نماینده تام‌الاختیار در مدیریت بحران پلدختر منصوب کرد.

در حکم استاندار برای مرادپور آمده است: از تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های امدادرسان خواسته شده که با هدایت و مسئولیت نماینده تام‌الاختیار استاندار، در امر مدیریت بحران و کمک‌رسانی به مردم نهایت اهتمام و تلاش مضاعف را انجام دهند.

بنابر دستور استاندار و با توجه به حضور معاون عمرانی در پلدختر، کلیه مسئولیت‌های معاونت عمرانی در امر بحران و دیگر وظایف بر عهده گودرز امیری معاون امور اقتصادی گذاشته شده است.

نعمت الله دستیاری فرماندار پلدختر گفت: «مردم شهرستان پلدختر در شرایط سختی قرار دارند و نیازمند کمک‌رسانی فوری هستند.» به‌گفته فرماندار پلدختر کمک‌های ارسالی با توجه به حجم و میزان خسارات وارده به این شهر ناکافی است.

در پلدختر رودخانه کشکان طغیان کرده و زیرساخت‌ها و بیشتر خانه‌های مسکونی مردم تخریب شده‌اند.

فرماندار پل‌دختر می‌گوید مردم پلدختر در این شرایط دشوار به مواد غذایی، چادر، غذا، پتو، لباس گرم و نان و آب بسته‌بندی‌شده نیاز دارند.

سردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی نیز حجم و ابعاد فاجعه در پلدختر را «بیش از حد گسترده» دانست و نیازهای اولیه مردم را آب آشامیدنی بهداشتی، خوراک، پوشاک و چادر جهت اسکان عنوان کرد و گفت این مایحتاج باید هر چه سریع‌تر توزیع شوند.

با بالا گرفتن تنش‌های اجتماعی و اعتراضات مردمی در شهرهای سیل‌زده پلدختر و معمولان در استان لرستان کار امدادرسانی به سیل‌زدگان با دشواری پیش می‌رود.

فرماندار پلدختر پیش از این گفته بود: متاسفانه از موازی کاری رنج می بریم، معلوم نیست چه کسی فرمانده اصلی است، کل دستگاه ها به وظایف خود واقف نیستند و به درستی انجام نمی دهند، مدیرکل هلال احمر باید ساکن پلدختر میشد، من او را ندیدم، ما در حالت اضطرار قرار داریم.

لازم به یادآوری است که روز سوم فروردین اسحاق جهانگیری پس از غیبت «مناف هاشمی» در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استاندار گلستان را برکنار و «میرمحمد غراوی» را به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد. مناف هاشمی در ایام سیل گلستان در سفر خارجه برای تعطیلات به سر میبرد.

لینکهای مرتبط

درگیری مردم با سپاه فرمانده سپاه بیرون رانده شد

سعید حجاریان: سیل طبیعت به سیل خیابانی و به حضور توده‌ای می‌انجامد

نفرت سیل زدگان از محسن رضایی بی‌‌شرف‌، حیوان، سلفی بگیر برای قبرمادرت

فاجعه ملی سیل ایران تماما ناشی از سوء مدیریت، چپاول و بی تدبیری است!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy