درگیری با تعدادی کشته و مجروح بین نیروهای امنیتی و سیل‌زدگان + فیلم

517

بنا به گزارشات رسیده از اوایل بامداد امروز۱۴ فروردین ۹۸ درگیری بین نیروهای امنیتی و سیل زدگان روستای جلیزی مسیر الله اکبر دشت آزادگان بوقوع پیوسته است. این درگیری به این علت است که حکومت با مسدود کردن مسیر سیل از تأسیسات نفتی، قصد هدایت سیل را به سوی منازل و مزارع مردم دارد که با مقاومت مردمی روبرو شده است.

در پی مقاومت مردم برای حفاظت از خانه‌هایشان نیروهای امنیتی به مردم هجوم برده  و اقدام به شکستن سیل‌بندهای مردم نموده و تعدادی از آنها را هدف گلوله قرار داده اند.

هويت فرد كشته شده توسط نیروهای امنیتی سپاه؛ «عبود ربيعی» فرزند «خلف» از اهالى روستاى جليزى مسير الله‌اكبر دشت آزادگان است.

نيروهاى سپاه خواستند سيل‌بندها را بر روى روستاها باز كنند كه با مقاومت مردم مواجه شدند.  سپاه با هدایت سیل به سمت منازل و مزارع مردم بی‌پناه، قصد حفاظت از تأسیسات نفتی را دارد که مردم در برابر این جنایت در حال مقاومت هستند

اهالی روستای شاچریه گفتند که در صورت هجوم نیروهای امنیتی دست به اسلحه خواهند برد.

فعالان اهوازی گزارش کردند تعدادی از مردم سیل‌زده که قصد ممانعت از شکستن سیل‌بندها توسط نیروهای سپاه را داشتند، به ضرب گلوله کشته و زخمی‌ شده‌اند.

این درگیری‌ها در روستاى عرب‌نشین الجليزى در مسير الله‌اكبر «دشت آزادگان» در شمال غربی اهواز رخ داده و ۵ جوان عرب زخمی‌شده‌اند.

بعضی از گزارشات حاکی است که دو تن از جوانان با گلوله پاسداران جان باخته اند.

مسئول اين جنايت سپاه تروریستی پاسداران و يگان ويژه هستند كه به دليل ممانعت مردم از باز كردن آب به زمينهای‌شان آن‌ها را می‌كشند.

یکی از هموطنان در پیام صوتی که در ساعت ۴ بامداد امروز ارسال کرده است، درخواست می کند و میگوید:

با سلام، ای مردم اهواز

الان در خفاجیه مسیر الله اکبر منطقه دشت ازادگان مسیر جلیزی حکومت با تفنگ به ما حمله کردند با زور میخواهند ما را از خانه‌هایمان بیرون کنند. الان انها تفنگ بدست و مردم مقاومت میکنند و ایستادند همین الان من همین جا هستم، ساعت ۴ صبح چهارشنبه ۱۴ فروردین ۹۸ است.

لینک مرتبط

سیل در ایران یک بلای آسمانی است یا یک بلیه زمینی…

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy