اتفاقات عجیب در مناطق سیل زده و صدور دستور تخلیه روستاها بدون رسیدگی

272

صدور دستور تخلیه فوری همه روستاها و مناطق شهری واقع در خطر سیلاب و حاشیه رودخانه کرخه در محدوده شهرستان دشت آزادگان صادر شد.

فیلم بالا سخنان تکان‌دهنده یک سرباز در پلدختراست او میگوید خیلی از مردمی را که روی پشت بام ها بودند آب برده!

متاسفانه کمبود امکانات و سوءمدیریت باعث خسارات فراوانی در برخی شهرستان‌های سیل‌زده شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان، فرماندار دشت آزادگان گفت:

همه روستاهای مسیر رودخانه کرخه (بخش مرکزی) باید همه منازل و جایگاه های دام روستاهای حلاف حسن ، سبهانیه شریعتی، سید عامر ، آلبوصیاد ، شاکریه ، جلیزی حنظله ، جلیزی

صدور دستور تخلیه روستاهای حاشیه کرخه در دشت آزادگان عبدالرضا ، مطیعات ، علی آباد هوفل ، هوفل شرقی هوفل غربی ، هوفل سید ناصر ، هوفل سید حمد، بنده بیت سلیط ، البوعفری جنوبی و شمالی ، جرگه سید علی ، جلالیه شمالی و جنوبی ، ساریه ؛ شیبانی ، مالکیه سفلی و وسطی ، نعمه بیت حردان سویدانی ، حاجیه ، چولانه ، مگاصیص ، دحیمی ، طکطاگه که در مسیر رودخانه کرخه هستند.

همه باید در اسرع وقت برای در امان ماندن از سیل احتمالی تخلیه و دام های خود به مکان های مرتفع و دور از خطر و روستاییان نیز به منازل اقوام، مساجد و مدارس امن و یا محل های اسکان اضطراری منتقل شوند.

غلامعباس هزاریان افزود : با توجه به افزایش لحظه به لحظه آب کرخه و افزایش دبی آب تا یک هزار و ۴۰۰ متر مکعب در ثانیه، شهرهای کوت ، ابوحمیظه و بستان در معرض خطر سیلاب قرار دارند.

وی با اشاره به شدت بارش ها در مناطق بالادست رودخانه کرخه و سرازیر شدن آب به سمت خوزستان، از مردم خواست هشدارها را جدی بگیرند و به هر وسیله ممکن از مناطق خطر دور شوند.

فیلم بالا از قصر شیرین، کرمانشاە است و بیرون راندن مردم سیل زدە قصر شیرین از مسجد این شهر توسط شهرداری. را نشان میدهد جمهوری اسلامی نە تنها بە مردم کمکی نمیکند، بلکە بە آنها اجازە سرپناە گرفتن نیز نمیدهد.

هزاریان افزود: هلال احمر مکان هایی را برای اسکان اضطراری آماده سازی کرده و یادمان شهدای هویزه ، سالن های ورزشی و دانشگاه پیام نور سوسنگرد نیز در حال آماده سازی برای اسکان موقت مردم هستند.

وی گفت: مردم منطقه باید بدانند ممکن است چه اتفاقی می افتد لذا باید از وقوع حوادثی نظیر شهرهای پلدختر و معمولان پیشگیری کنیم و لازمه آن مشارکت مردم و جدی گرفتن هشدارها است.

طغیان و بروز سیلاب در حوضه های کارون ، دز و کرخه ، سبب شده مناطقی از شمال ، مرکز و غرب خوزستان که در مسیر این رودخانه ها قرار گرفته اند در معرض سیلاب ویرانگر و مهیب قرار گیرند.

لینک مرتبط

سونامی سیل برای رژیم بالاتر از بحران اقتصادی

سیل در ایران یک بلای آسمانی است یا یک بلیه زمینی…

رهنمودهای امدادی پس از سیل

شیوه های تصفیه آب برای مصرف در مناطق سیل زده

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy