پیام نوروزی زندانی سیاسی سهیل عربی از زندان تهران بزرگ تبریک قدوم بهار

48
سهیل عربی
۲۷ نهاد سیاسی، مدنی ، حقوق بشری و بیش از ۵۰۰ نفر از فعالین سیاسی مدنی طی بیانیه ای خواستار آزادی سهیل عربی شدند

زندانی سیاسی سهیل عربی محبوس در زندان فشافویه تهران در یک پیام قدوم بهار ونوروز را تبریک گفت وی در نامه ای نوشت: می خواهم از تلاطم این رود بگذرم، سرشارم سرشار

اگر‌ چه دیوان و ددان با حصار و دیوار می‌خواهند مرا و ما را از قدوم بهار محروم سازند، اما بهار را می‌شود از پشت دیوارهای قطور هم احساس کرد، بهار را می‌شود از ملقمه نامردمی‌های شکنجه‌گاههای فاشیست هم نظاره کرد

و شگفتا که بهار ششم در زندان تهران بزرگ که آن را زجرآورترین زندان حکومت ستم آخوندی می‌دانند، برایم رنگ و بوی دیگری دارد.

گذشت بیش از یک سال برایم گذشت یک سال نبود، بلکه پیروزی شرافت بود بر تسلیم، پیروزی امید بود بر یاس با همه زمختی و ناهمواری اش.

سرشارم از این‌که یک سال دیگر بر عهدی که با مردمم و آگاهی‌ام بستم وفادار ماندم

از این‌رو با همه صمیمیت ام نوروز خجسته را به همزنجیرانم در اوین، گوهردشت، قرچک ورامین، شیبان و هر جای جهان که انسان آزاده و آزادیخواهی به زنجیر کشیده شده است تبریک می‌گویم و امیدوارم امسال سال رهایی ما از سرطانی به‌نام جمهوری اسلامی و سال غلبه آرش عزیزم بر بیماری‌اش باشد. او که از جان و حتی عزیزتر از جان، از آزادی‌اش گذشت تا آزادی را به مردمش معرفی کند و امید که امسال آخرین نوروزی باشد که دور از همسرش سر آمدن زمستان را جشن می‌گیرد.

ما جز زنجیرهایمان چیزی برای از دست دادن نداریم. پس تنها یک راه باقی می‌ماند؛ مقاومت و باز هم مقاومت

به توده‌های به جان آمده هم میهنان دردمندم درود می‌گویم و به‌خاطر تمام اعتراضات و مقاومتهایی که در برابر غول مهیب دیکتاتوری از خود نشان دادند در برابرشان تعظیم می‌کنم و باز هم می‌گویم رمز ماندگاری مقاومت است و نه گفتن به استبداد.

کجای تاریخ دیده‌اید که از اشقیا و تباه کنندگان جان و مال و هستی مردم به نیکی یاد کنند؟

تاریخ از ژاندارک سخن می‌گوید چون به هنجار زمانه شورید، تاریخ از اسپارتاکوس سربدار سخن می‌گوید، چون زنجیر را به سخره گرفت، تاریخ از ستار سخن می‌گوید که بیرق شرف برافراشت و کوی امیرخیز را زادگاه یک انقلاب ماندگار کرد و بالاخره تاریخ از بیژن و حنیف می‌گوید چون بن‌بست زمانه را گشودند.

پس ما به مقاومت‌مان زنده‌ایم! و به آن می‌بالیم

و در بهار طبیعت و هستی، ما نیز قدم می‌کشیم برای آغازی دیگر.

نوروز ۹۸را به همه مردم سرفراز و آزادیخواه میهنم شادباش می گویم

سهیل عربی

شکنجه‌گاه تهران بزرگ- تیپ ۱

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy