دونالد ترامپ و مایک پمپئو کناره گیری هدرناوئرت را رسما تاکید کردند

47
دونالد ترامپ و مایک پمپئو کناره گیری هدرناوئرت را رسما تاکید کردند
دونالد ترامپ و مایک پمپئو کناره گیری هدرناوئرت را رسما تاکید کردند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری و مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، ضمن تایید کناره‌گیری هدر ناوئرت از مقام سخنگویی وزارت خارجه، از خدمات او تقدیر کردند.

پرزیدنت ترامپ شامگاه جمعه ۹ فروردین با انتشار توئیتی از خدمات خانم ناوئرت به آمریکا در وزارت خارجه قدردانی و از مسیری جدید که در پیش گرفته استقبال کرد.مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در پیامی در توئیتر، به نمایندگی از کارکنان وزارت خارجه از هدر ناوئرت بابت فعالیت‌های فوق‌العاده دو سال گذشته او قدردانی کرد.

به دنبال کناره‌گیری نیکی هیلی از نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد در اواسط مهر ماه، رسانه‌های آمریکایی از هدر ناوئرت به عنوان جانشین احتمال او یاد می‌کردند.

با این حال خانم ناوئرت اواخر بهمن ماه اعلام کرد تمایلی به پذیرش این مسئولیت ندارد.

بیشتربخوانید

هدر ناوْئِرت (انگلیسی: Heather Nauert؛ زادهٔ ۲۷ ژانویهٔ ۱۹۷۰) کفیل معاونت وزارت خارجه در امور عمومی و دیپلماسی عمومی و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ است. او پیش‌تر گوینده خبر برنامه فاکس اند فرندز فاکس نیوز بوده‌است. وی در ۷ دسامبر ۲۰۱۸ ( ۱۵ آذر ۱۳۹۷) با حکم رئیس جمهور ترامپ، به عنوان نامزد سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد و جانشین نیکی هیلی شد. با وجودی‌ که ترامپ انتخاب او را اعلام نمود، اما ناوئرت هرگز به طور رسمی نامزد این سمت نشد. ناوئرت با توجه به ملاحظات خانوادگی اظهار داشت می خواهم با انصراف از پذیرش این سمت این بار را از دوش خانواده ام بردارم،وی به این ترتیب از نامزدی خود در تاریخ ۱۶فوریه ۲۰۱۹ صرف نظر کرد ، هرچند در پروسه ارزیابی او مشخص شد که وی دارای یک پرستار بچه قانونی در کشور است که ویزای کار قانونی نداشته.

هشدار کاخ سفید به روسیه و دیگر حامیان نیکلاس مادرو در مورد فروش تسلیحات

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy