۵۰ اثر تاریخی استان لرستان در جریان سیل اخیر صدمه دید

31
۵۰ اثر تاریخی استان لرستان در جریان سیل اخیر صدمه دید
۵۰ اثر تاریخی استان لرستان در جریان سیل اخیر صدمه دید

مدیر کل میراث فرهنگی استان لرستان از صدمه دیدن ۵۰ اثر تاریخی این استان، به میزان ۲۱۰ میلیارد ریال، در جریان سیل اخیر خبر داد. بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸، امین قاسمی، در جمع خبرنگاران، گفت: در جریان سیل اخیر آثار تاریخی با توجه به قدمت آنها بیشترین خسارت را متحمل شده‌اند.

وی، خسارت به پل‌های تاریخی را نسبت به دیگر آثار بیشتر دانست و از پل‌های؛ کشکان، شکسته، سرطاق ساربان، پلدختر، افرینه و همچنین کاروانسراهای تاریخی، به عنوان آثار آسیب دیده نام برد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان خسارت را مطابق برآورد اولیه بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

قاسمی، حجم خسارت به زیر ساخت‌های گردشگری لرستان را ۳۸ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: خسارت‌های وارده به این بخش عمدتاً شامل تخریب راه‌های دسترسی و شبکه‌های انتقال انرژی است.

وی گفت: همچنین برآورد ریالی خسارت به بخش خصوصی از جمله مشاغل خانگی و کارگاه‌های صنایع دستی به میزان ۱۰ میلیارد ریال بوده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، ۵ فرودین ۱۳۹۸، سیلاب گسترده در بسیاری از مناطق لرستان از جمله خرم آباد و پلدختر، موجب تخریب زیرساخت، ابنیه، راههای دسترسی و از بین رفتن بخش های مختلف کشاورزی شده است. این بارش ها که در مناطق جنوبی لرستان به ۱۰۰ میلیمتر نیز رسید همراه با رعد و برق و در برخی مناطق همچون پلدختر با ریزش تگرگ همراه شد. آبگرفتگی معابر و خیابان ها در تمامی شهرهای استان لرستان گزارش شده و راه ارتباطی برخی مناطق تفریحی و گردشگری به دلیل جلوگیری از بروز حوادث بسته شد.

غلامرضا آقامیرزایی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری لرستان از مرگ یک زن روستایی و مجروح شدن یک نفر دیگر، در اثر

بارش شدید باران در روستای سرسنگر شهرستان کوهدشت استان لرستان خبر داد.

ایران – گزیده هولناک ترین تصاویر سیل فروردین۹۸

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy