واژگونی قایق نجات و کشته و مفقود شدن هموطنان کمک‌رسان ترکمن در گمیشان

108

واژگونی قایق نجات تعداد ۲۵ یا ۲۶ نفر که امروز ۶ فروردین ۹۸ برای ایجاد سیل بند عازم شده بودند، اهالی را در شوک فرو برد. اسامی منتشر شده از نفرات قایق به شرح زیر اعلام شد؛

این هموطنان ترکمن برای کمک رسانی و جلوگیری از ضایعات بیشتر ناشی از سیل بین روستای خواجه نفس و گومیشان در تردد بودند که قایق آنها نزدیک کناره رودخانه واژگون شد.

به گفته شاهدین، هیچ‌کدام از ارگانهای حکومتی اقدام به کمک برای نجات آنان نکرده و خود مردم مصیبت‌زده در حال جستجوی آنها هستند.

احمد عبدالحسینی در اثر سانحه ی واژگونی قایق از دنیا رفت.

احمد عبدالحسینی (راننده ی بیل مکانیکی) که داوطلبانه در محل حاضر شد و به یاری هموطنانش پرداخت اما متاسفانه در این حادثه جان خود را از دست داد.

متاسفانه هم اکنون خبر رسید جسد یکی از همشهریان عزیز گمیشانی به نام نازمحمد (نازی) خالدی هم پیدا شد.

در این قایق موتوری ۲۵ نفر برای کمک به بستن سیل سوار شده بودند که متاسفانه قایق چپ شد در اولین جستجو شش نفر پیدا شدند و عملیات نجات ادامه پیدا کرد.

فرماندار گمیشان گفت: تعدادی از افرادی که در حال کمک به دیواره سازی اطراف کانال گمیشان برای جلوگیری از نفوذ آب بودند، بر اثر برخورد به دهانه پل حین پیاده شدن واژگون شدند. فقط ۶ نفر پیدا شدند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان از واژگونی قایق در گمیشان خبر داد و گفت: عازم منطقه ‌هستیم و اطلاعات دقیق‌تری در دست نیست.

در همین حال غراوی، سرپرست استانداری گلستان که در صدا و سیمای گلستان خبر از پیدا شدن تمامی سرنشینان قایق واژگون شده داد. و موجی از شادی مطلعین را دربرگرفت اما   در ارتباطی دوباره خبر قبلی را اصلاح کرد و گفت: «هنوز سه سرنشین قایق مفقود هستند»!

مردم بسیج شدند تا با همه امکاناتی که در اختیار دارند این افراد را پیدا کنند. سرنشینان قایق نیروهای داوطلب مردمی بوده اند که برای سیل‌بند رفته بودند.

طبق اظهارات افراد حاضر در درمانگاه گمیشان با عملیات احیا نفس نازی خالدی که از آب گرفته شده بود بالا آمده و در حال انتقال به بیمارستان بندرترکمن میباشد.‌

از اخبار شوکه کننده امروز خبری از روستای آبیدک بود که پس از بارندگی‌های سیل‌آسا در کهگیلویه و بویراحمد، روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن باقی نماند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy