گردهمایی هزاران نیوزیلندی درمراسم یادبود قربانیان حادثه تروریستی در دو مسجد

21
گردهمایی هزاران نیوزیلندی درمراسم یادبود قربانیان حادثه تروریستی در دو مسجد
گردهمایی هزاران نیوزیلندی درمراسم یادبود قربانیان حادثه تروریستی در دو مسجد

هزاران نیوزیلندی روز یکشنبه ۲۴ مارس در شهر کرایست‌چرچ گردهم آمدند تا به نیایش، آواز و سخنرانی در مراسمی گوش بسپارند که به یاد قربانیان حادثه تروریستی در دو مسجد نیوزیلند برگزار شد.

در حمله تروریستی ۱۵ مارس به دو مسجد نور و لینوود در این شهر ۵۰ تن جان باختند. این دو حمله همزمان با اقامه نماز جمعه اتفاق افتاد.

مصطفی بوزتاس، ۲۱ ساله پسر جوانی که از روی ویلچر به تماشای این برنامه نشسته در حمله به مسجد نور از ناحیه پا و کبد مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

او می‌گوید: « زیبا است که ببینیم جامعه تمام تلاشش را کرده که به نوعی همراهی و مراقبتش از ما را نشان دهد. این خود نشانه‌ای است که همه ما یکی هستیم.» مصطفی رو به بهبود است و امیدوار است که بتواند به زودی مثل قبل راه برود.

مقام‌های رسمی پیش‌بینی کردند که حدود ۴۰ هزار نفر در این مراسم حضور داشتند، این مراسم در پارک هگلی برگزار شد.

لغو کنسرت به احترام قربانیان حادثه اخیر

مکانی که مراسم امروز در آن برگزار شد، پیش از حمله اخیر به دو مسجد نیوزیلند، برای اجرای کنسرت برایان آدامز خواننده کانادایی در نظر گرفته شده بود اما پس از حمله این کنسرت لغو شد. نام هر ۵۰ قربانی حمله‌های اخیر در این مراسم خوانده شد.

اوکیرانو تیلایا دانش‌آموزی در دبیرستان کشمیر که دو تن از اعضای خانواده‌اش را در حمله اخیر از دست داده است در مراسم امروز به یاد آنها و با اشاره به سخنانی از مارتین لوترکینگ گفت: «او با عشق و صلح و همبستگی در دل مردم رسوخ کرد. تیرگی نمی‌تواند تاریکی را بیرون کند، تنها نور قادر به چنین کاری است. تنفر نمی‌تواند تنفر را منتفی سازد، این کار هم تنها از عهده عشق بر می‌آید.»

مرد ۴۸ ساله اهل افغانستان به عنوان قهرمان در حمله به دو مسجد در نیوزلند معرفی شد

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy