آبروریزی بی سابقه برای نظام افشاگری استاندار گلستان بعداز برکناری

1189

آبروریزی بی سابقه برای نظام افشاگری استاندار گلستان بعداز برکناری؛ الان بیست استاندار و ۱۰۰ نماینده و ۹۰ فرماندار در خارج از کشور تعطیلاتشان را در کنار بچه هایشان می گذرانند!!

من خیلی بد شانس بودم که سیل آمد و فهمیدند که من نیستم راست میگویند بیایند حضور و غیاب کنید! ببینیند کی سر کارشه که یقه منو گرفتند.

ماجرای استاندار گلستان که چند روز پس از سیل در این استان همه به دنبال وی می‌گشتند با سخنان «عبدالرضا رحمانی فضلی»، وزیر کشور درباره علت غیبتش ابعاد تازه‌ای یافت.

چند رو پس از سیل که مردم استان گلستان بخصوص شهر آق قلا را با مشکل زیادی روبرو ساخته است و نمایندگان این استان بیان می‌کردند که نمی‌توانند استاندار را بیابند و هر چه با او تماس می‌گیرند پاسخگو نیست، با رسانه‌ای شدن این موضوع وزیر کشور در گفتگو تلفنی با رسانه ملی گره از این معما گشود و بیان کرد که «مناف هاشمی» در خارج از کشور به سر می‌برد.

اسحاق جهانگیری پس از غیبت «مناف هاشمی» در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استاندار گلستان را برکنار و «میرمحمد غراوی» را به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد.

اگر هر کشور دیگرى بود وزیر و استاندارش باید حداقل استعفا می‌دادند!

فریاد مردم بر هواست و میگویند به آنها رسیدگی نمیشود.

اگر منتظر نظام فاسد و غیر مسوول باشیم، فاجعە انسانی رخ میدھدبخش‌هایی از شهر ۲۰ هزار نفری گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان استان گلستان به دلیل طغیان شاخه فرعی گرگانرود که از داخل این شهر می‌گذرد به زیر آب رفت.

شش روز است که اخبار سیل و طوفان در استان گلستان می‌گذرد و هر روز بر عمق فاجعه افزوده می‌شود. خانه‌ها به زیر آب رفته‌اند و مردم با قایق و شنا کردن خودشان را نجات می‌دهند.

سیل از نقطه صفر مرزی شروع شده و حالا به میانه استان رسیده است. اتفاق جدیدی نیفتاده، باران مخصوص این ایام و این مکان‌هاست، تنها فاجعه زمین‌خواری و ویران کردن جنگل‌ها از این استان سرسبز دشتی ساخته که سپری برای مقابله از سیل در اختیار ندارند.

کارشناسان عامل سیل و خرابی را نه دست طبیعت که دست‌اندازی حکومت می‌دانندکارشناسان و طرفداران محیط زیست به نحوه مدیریت آب‌های سطحی در ایران در چهار دهه اخیر اشاره می‌کنند.

از جمله سدسازی‌های بی‌رویه و از بین بردن جنگل‌ها و مراتع.

برخی از بین بردن روزانه ۱۲۳ هکتار جنگل را از عوامل اصلی جارش شدن سیل می‌دانند.

درختان جنگل به عنوان سدی طبیعی در مقابل جاری شدن سیل هنگام بارش‌های سنگین عمل می‌کنند.

خاک زمینی که درختان آن قطع شده، تاب مقاومت در برابر بارش شدید را ندارد و همراه با آن به سیلی از گل و لای و مواد معلق جاری می‌شود.

یاشار سلطانی، روزنامه ‌نگار در توییتر خود نوشته است که دولت “لایحه تنفس جنگل” را در سال ۹۵ به مجلس برد و خواستار توقف برداشت از جنگل‌ها شد اما سه نفر از امامان جمعه ها با اسامی، نورمفیدی، طبرسی و قربانی، امام جمعه‌های گلستان، مازندران و گیلان از مخالفان اصلی ‌آن بودند.

لینک مرتبط

آق‌ قلا غرق شد – سیل به ارتفاع دو متر رسیده است

سیل در گنبد کاووس ۶۰روستا را  به زیر آب برد و ۳۲هزار نفررا بی خانمان کرد

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy