پیام نوروزی خامنه‌ای ناشی از آلزایمر بود یا خالی بندی معمولی

248
پیام نوروزی خامنه‌ای ناشی از آلزایمر بود یا خالی بندی معمولی
پیام نوروزی خامنه‌ای ناشی از آلزایمر بود یا خالی بندی معمولی

پیام نوروزی خامنه‌ای هم مثل رئیس جمهورش با خالی بندی شروع شد. خالی‌بستن درباره پیشرفت صنعتی کشور!

وی با وجود تعطیلی۷۰درصد از صنایع کشور مدعی پیشرفت صنعتی شد و گفت: «امروز بیایند چشمهای کورشان را باز کنند ببینند که بهترین صنایع ما، پیشرفته‌ترین صنایع بزرگ ما که در رقابت با کشورهای درجه یک دنیا در صدر فهرست قرار داریم…

در بحثهای صنایع پیشرفته امروز دنیا در نانو، در هسته‌ای، در موشکی، در فن‌آوری زیستی و در بقیه فنون پیشرفته دنیا امروز ما در رقم های بالا قرار داریم، در صفوف مقدم قرار داریم».

در پیام نوروزی خامنه‌ای مشخص میشد که وی به فراموشی بدی دچار شده و یادش نیست که در سخنرانی ۲۱آذر گذشته با تأکیدات بسیار به‌ نیروهایش هشدار و آماده‌باش داده بود که: «همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا آمریکا، دشمنی خبیث و حیله‌گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً برای سال ۹۸ پیاده کند.» و…

پس از این سخنرانی، ریزش و روحیه باختگی در رژیم سرعت و شتاب بیشتری به خود گرفت.

 پس از آن در ۴سخنرانی پی‌درپی حرف اصلی‌اش خطاب به‌ مسئولان نظام این بود که «نترسید!»‌ «مأیوس و ناامید نشوید» «افسردگی و ملالت به‌ خود راه ندهید» و غیره…

بیماری آلزایمر رهبر جایی نمود بارز پیدا کرد که گفت:‌ «آن کسانی که هی تهدید به‌رخ این و آن می‌کشند دانسته یا ندانسته تحت تاثیر رجزخوانی‌های دشمنان این ملتند». در صورتیکه خودش اول بار این تهدید را بیرونی کرده بود.

یادآوری میشود؛ خامنه‌ای روز ۲۳اسفند، در دیدار با ‌خبرگان به‌ ۱۱تناقض لاینحل رژیم تحت عنوان «یازده دوگانه» اشاره کرد. به‌نظر می‌رسد که اکنون به‌ فهرست دوگانه‌ها، دست‌کم بایستی دوگانهٔ هشدار و ناامیدی را هم افزود.

از یک‌سو خامنه‌ای نیاز دارد نیروهایش را برای مواجهه با خطری که در سال ۹۸در کمین رژیم است، هشیار کند و آنها را به‌حالت آماده‌باش درآورد، اما همین هشیاری و آماده‌باش، نیروها را بیش‌از‌پیش وحشت‌زده کرده و در معرض ریزش قرار می‌دهد و ولی‌فقیه ناچار می‌شوند به قدرت‌نمایی پوشالی، بپردازد و آنها را سرحال کند! اما میترسد که آنها غافل و خوشخیال شوند واز سوی دیگر میترسد که بترسند و کم بیاورند وعلت نوسان خامنه‌ای بین این دو ضرورت همین نکته است.

یکی دیگر از تناقض‌ها و آشفته‌گویی‌های خامنه‌ای در رابطه با برجام بود؛ او در قسمتی از سخنرانی خود ضمن آه و ناله از خروج آمریکا از برجام، از اروپا هم گلایه کرد که «در عین این‌که هی به‌ ما تأکید کردند و می‌کنند که مبادا از برجام خارج بشوید، خودشان عملاً از برجام خارج شده‌اند، یعنی تحریم‌های جدیدی را علیه (نظام) به‌وجود آوردند».

اما خامنه‌ای پیش از این تهدید کرده بود که اگر آمریکا برجام را پاره کند، ما آن را آتش خواهیم زد» و بعداً هم وعده داد که برجام را ریزریز خواهد کرد، اکنون به‌رغم آن که می‌گوید اروپا هم عملاً از برجام خارج شده، باز هم از فرط لاعلاجی به همین برجام که پیش‌تر، آن را خسارت محض نامیده، هم‌چنان آویخته است.

کانال مالی اینس‌تکس، شوخی تلخ اروپایی‌ها!

خامنه‌ای درباره اینستکس گفت:‌ «این کانال مالی هم که اخیراً هی گفته می‌شود کانال مالی درست کرده‌اند، این به‌شوخی شبیه‌تر است، البته شوخی تلخی است».

قطع رابطه نمی‌کنیم!

خامنه‌ای ادامه داد: «این حرفهایی که من می‌زنم به‌معنای قطع رابطه با کشورهای غربی نیست به‌هیچ‌وجه ارتباط مانعی ندارد». وی حتی دلواپسان نظام را که از حرفهای او خروج از برجام و قطع رابطه با اروپا را نتیجه‌گیری می‌کنند، مورد نکوهش قرار داد و آنها را به‌ مغالطه متهم کرد.

خامنه‌ای هم در پیام نوروزی و هم در سخنرانی‌اش سعی کرد با گرفتن ژست اپوزیسیون و بی‌تقصیر، برای حل مسائل و مشکلات به‌اصطلاح راه‌حل نیز ارائه دهد، اما راه‌حلهای او جز لفاظی و یک مشت کلی‌گویی و روضه‌خوانی‌های تکراری و بایددرمانی مسخره نبود.

خامنه‌ای  در رابطه با فساد فراگیر در نظام سعی کرد خود را بی‌تقصیر جلوه دهد و گفت: «یک روشهای عجیب و غریبی را برای سو استفاده انسان مشاهده می‌کند… خب مسئولان باید مراقبت کنند هم قوه مجریه هم قوه قضاییه دستگاه‌های ناظر باید مراقبت کنند»، «از واردات بی‌رویه باید جلوگیری شود…».

وی سپس گلایه کرد که «دوستان و مسئولان و غیرمسئولان مرتباً از اقتصاد مقاومتی دم می‌زنند و شعار می‌دهند و توضیح می‌دهند… اما تحقق عملی پیدا نکرده، دلیلش این است که واردات میاد انسان می‌بیند بازار پر از واردات است که تولید داخلی را به شکست می‌کشانند چیزی که در داخل تولید می‌شود از خارج وارد می‌کنند این موجب می‌شود که تولید داخلی شکست بخورد، مسئولان باید جلویش را بگیرند».

خامنه‌ای حداقل ۶۰بار باید و نباید را تکرار کرد و همه را به‌ دوش دولت روحانی انداخت و خود از به‌عهده‌ گرفتن هر گونه مسئولیت و تعیین‌تکلیف مسائلی که در حال حاضر روی میز رژیم است، شانه خالی کرد.

بی‌جهت نبود که روحانی در پیام نوروزی خود، با کنایه نسبت به‌کنار کشیدن خامنه‌ای از مسئولیت شکستها و بحرانها، گفت:‌ «همه ما باید احساس مسئولیت کنیم.

این مسئولیت را به‌گردن این و یا آن نیاندازیم». وی با اشاره به‌ شرایط خطرناک کنونی، تلاش کرد با به‌میان کشیدن پای ولی‌فقیه و همچنین دوقوه دیگر نظام و سپاه پاسداران، خود و دولت در گل‌ مانده‌اش را از میانه در ببرد.

از پیام نوروزی خامنه‌ای و از پیام نوروزی روحانی به‌روشنی می‌توان دریافت که سال ۹۸، سالی بسیار تیره و تاریک برای رژیم است که در آن، بحران بی‌راه‌حلی و بلاتکلیفی، با راه حل با برچیده شدن کلیت نظام تعیین تکلیف میگردد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy