متن کامل پیام تبریک ریاست جمهوری آمریکا به مناسبت نوروز ١٣٩٨

101
متن کامل پیام تبریک ترامپ ریاست جمهوری آمریکا به مناسبت نوروز ١٣٩٨
متن کامل پیام تبریک ترامپ ریاست جمهوری آمریکا به مناسبت نوروز ١٣٩٨

به مناسبت سال نو ایرانی آقای ترامپ به مردم ایران تبریک گفت. متن کامل پیام تبریک ریاست جمهوری آمریکا در پی آمده است.

من گرمترین تبریکاتم را به کسانی که عید باستانی نوروز را در ایالات متحده و سرتاسر جهان جشن می گیرند می فرستم.

نوروز برای بسیاری در غرب آسیا، آسیای مرکزی و به ویژه در ایران زمان ویژه ای است برای شکرگزاری و جشن گرفتن، تا گرد هم بیایند و درحالیکه با یک احساس تازه خوش بینی برای آمدن بهار آماده می شوند، بر نعمت های سال گذشته تأمل کنند.

متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی های این ایام باشند. امسال مانند سالهای پیش این چهل دهه، آنها آمدن بهار را زیر فشار سنگین ظلم رژیم فاسد و بی رحم شان تجربه می کنند.

مردم ایران به دنبال پس گرفتن تاریخ پرافتخار کشورشان، فرهنگ رسایشان، و جایگاه مشروع شان در جهان هستند. آنها سزاوار حکومتی هستند که پاسخگو باشد و با آنها با احترام و کرامت رفتار کند.

با اینحال رژیم ایران این اصول را رد می کند. در نتیجه زندگی روزمره مردم ایران شوربختانه با مفهوم نوروز در تضاد است؛ نوروزی که به زبان فارسی به معنای “روز نو” است و حامل امید برای روزی است که نیکی بر بدی پیروز شود و غم جایش را به شادی دهد.

با ابراز همبستگی با مردم ایران که آرزوی آینده ای آزاد همراه با فرصت، آبادانی و سعادتمندی دارند، ایالات متحده به محکوم کردن رژیم دیکتاتوری ایران ادامه می دهد. ما تعهد می دهیم که هرگز در مقابل خواسته های مردم ایران برای آزادی سکوت نکنیم و هیچگاه مبارزه مداوم آنها برای حقوق بشر را فراموش نخواهیم کرد.

من هم به مناسبت جشن نوروز به مردم سراسر جهان می پیوندم و برای تولد دوباره آزادی در ایران دعا می کنم. آزادی و عدالت یک روز بر ظلم و ستم غلبه خواهد کرد.

پیام تبریک فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا  به مناسبت سال نو

از طرف فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا در یک پیام توئیتری نوشت: نوروز را به تمامی شما عزیزان تبریک میگوییم

پیام تبریک آقای پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا: از طرف مردم آمریکا، گرم‌ترین آرزوهایم را به کسانی که در آمریکا، ایران و سایر جهان به جشن‌گیری نوروز می‌پردازند، می‌فرستم.

امیدوارم که سال نو پر از تولد دوباره، سلامتی و کامیابی باشد. نوروز مبارک

 تبریک سال نو آژانس ایران خبر

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy