مانور نیروی انتظامی و اقدامات جالب مردم در فرا رسیدن جشن چهارشنبه سوری

61

با نزدیک شدن چهارشنبه‌سوری  مانور نیروی انتظامی و  قضاییه هم در وحشت از تبدیل آن به حرکتهای اعتراضی، با افزایش تهدیدات شروع شده است.

نگرانی به حدی است که وزیر آموزش و پرورش نیز در مانور نیروی انتظامی شرکت کرده است.

پاسدار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران روز ۲۴اسفند  گفت:‌ اگر افرادی بخواهند در چهارشنبه آخر سال، آرامش و امنیت مردم را برهم بزنند و نظم عمومی را خدشه‌دار کنند پلیس با قدرت برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به این‌که نیروی انتظامی در چهارشنبه آخر سال در آماده‌باش کامل قرار دارد، به تهدید پرداخت و گفت:

هنجارشکنانی که با خودرو به ایجاد مزاحمت برای شهروندان بپردازند، خودروی آنان تا پایان تعطیلات در توقیف نیروی انتظامی خواهد بود.

پاسدار ایوب سلیمانی جانشین سرکرده نیروی انتظامی با وحشت از مراسم چهارشنبه‌سوری گفت:

در این خصوص دستگاهها و نهادهای دیگری هم وارد عمل شده‌اند.

پلیس از مدتها قبل اقدامات خود در این زمینه را آغاز کرده است.

قطعاً با این موارد برخورد می‌کنیم، حتی در جریان هستیم بعضی‌ها فراخوانهایی زدند که ما حواسمان به آنها هم هست و به استانها نیز ابلاغ کرده‌ایم که مراقب افرادی که قصد برهم زدم آرامش و سوء‌استفاده از این فضا را دارند، باشند.

فرمانده نیروی انتظامی گلستان، پاسدار جاویدان ۲۴اسفند گفت: مانور نوروزی پلیس گلستان آغاز شده و همه نهادهای تخصصی و کلانتری و پاسگاهها به‌حالت آماده‌باش خواهند بود.

وی افزود: همیشه معاندین سعی داشتند برای رسیدن به اهداف خود از ایام خاص استفاده کنند.

برای برقراری امنیت از ظرفیت بسیج و پلیسهای افتخاری استفاده خواهیم کرد.

دادستان اردبیل روز ۲۳اسفند نیز گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال اقدامات کنترلی با نظارت بر صنوف تشدید شده و نمایندگان شورای تأمین استان در کنار دیگر دستگاههای اجرایی عملیات مانیتورینگ و بازدیدهای میدانی خاص و مستمر خود را ادامه داده و با کوچک‌ترین نقض قوانین برخورد خواهند کرد.

پاسدار بیگی فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: هماهنگی مناسبی برای همکاری با دادستان اصفهان صورت گرفته است تا افرادی که در چهارشنبه پایان سال با رفتارهای نامناسب امنیت را به خطر می‌اندازند تا پایان تعطیلات در بازداشت باشند.

پاسدار افتخاری پلیس فتا در هرمزگان گفت: اقدامات انتظامی در فضای سایبری آغاز شده و با شناسایی سایت ‌های فعال در زمینه آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره و فروش این مواد در فضای سایبری، برای گردانندگان این سایتها و کانال‌ ها تشکیل پرونده می‌شود.

خانواده ‌ها باید مراقب فرزندان خود باشند.

با وجود همه تهدیدها و هشدارها، نگرانی حکومت از چهارشنبه‌سوری امسال به حدی است که وزیر آموزش و پرورش محمد بطحایی روز ۲۳اسفند با نگرانی اعلام کرد:

در مانور نیروی انتظامی برای آمادگی مقابله با مخاطرات حریق و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال شرکت کردم و به پویش «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» پیوستم.

گرفتن پیمان کتبی از کودکان دبستانی برای شرکت نکردن در چهارشنبه سوری

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy