برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی در زندان فشافویه تهران اعتصاب غذا کردند

573
برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی در زندان فشافویه تهران اعتصاب غذا کردند
برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی در زندان فشافویه تهران اعتصاب غذا کردند

امروز شنبه ۲۵اسفند ۹۷ برزان محمدی و علیرضا شیرمحمدی، دو زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه تهران سومین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشتند.

این دو زندانی سیاسی در اعتراض به وضعیت نامناسب خود در این زندان دست به اعتصاب غذا زده اند.

برزان محمدی در جریان اعتراضات سراسری مردادماه و علیرضا شیرمحمدی در تاریخ ۲۶ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و پس از محاکمه به زندان تهران بزرگ یا زندان فشافویه تهران منتقل شده بودند.

برزان محمدی ۴۱ ساله و اهل سروآباد کردستان در دادگاه بدوی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس تعزیری و علیرضا شیرمحمدی ۲۱ ساله و اهل محله نازی‌آباد تهران نیز از بابت اتهامات “توهین به مقدسات” “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پیشتر در تاریخ ۳ اسفندماه تاریخ برگزاری دادگاه تجدیدنظر برزان محمدی به وی ابلاغ شده بود، بر اساس این ابلاغیه این جلسه دادگاه باید در تاریخ ۶ اسفندماه در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار می‌شد.

گفته می‌شود که جلسه دادگاه تجدیدنظر علیرضا شیرمحمدی فروردین‌ماه سال آینده برگزار می‌شود.

تظاهرات سراسری مرداد ۱۳۹۷ ایران مجموعه تظاهراتی است که از سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ در بحبوحهٔ افزایش قیمت از شهرک صنعتی شاهپور جدید اصفهان و کرج به نقاط دیگری گسترش یافت.

تظاهرات به سرعت فراگیر شد و از اصفهان و مناطق مختلف کرج به شیراز، رشت، تهران، قزوین، زنجان، ساری و در روز سوم به مشهد، کرمانشاه، همدان و قرچک نیز گسترش پیدا کرد و در روز چهارم اهواز و ارومیه و قم و تنکابن به تظاهرات پیوستند.

در این دور از اعتراضات علاوه بر صدها بازداشت شده، تعدادی کشته و مجروح شدند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy