آماده‌باش مجدد پلیس نیوزلند و محاصره بیمارستان شهر هیتستینگس

64
آماده‌باش مجدد پلیس نیوزلند و محاصره بیمارستان شهر هیتستینگس
آماده‌باش مجدد پلیس نیوزلند و محاصره بیمارستان شهر هیتستینگس
پلیس نیوزلند در رابطه با خطری که ماهیت آن اعلام نشده، بیمارستان شهر هیتستینگس، واقع در جزیره سورنی نیوزلند را محاصره کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رادیوی محلی Newstalk ZB ،پلیس نیوزلند امروز اعلام کرد که یک بیمارستان در «خلیج هاوک» به دلیل تهدید امنیتی بسته شده است. جزئیات بیشتر درباره این موضوع تاکنون منتشر نشده است.
پلیس نیوزیلند درباره این موضوع که آیا این تهدید امنیتی با حمله تروریستی روز گذشته در این کشور در ارتباط است یا خیر اظهار نظر نکرده است.
در پی وقوع این حمله تروریستی، مقامات نیوزلند، هشدار امنیتی در این کشور را در بالاترین سطح قرار دادند.
انگیزه حمله مرگبار به مسجد نیوزیلند مشخص شد
یکی از مهاجمان به نمازگزاران در شهر کرایست چرچ نیوزیلند، با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی انگیزه اصلی خود از این جنایت را اعلام کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، افراد مسلح روز جمعه همزمان نمازگزاران در دو مسجد در شهر کرایست‌ چرچ نیوزیلند را به رگبار بستند. مقامات نیوزیلند می‌گویند این حادثه تاکنون دست‌کم ۴۹ کشته و دهها زخمی برجای گذاشته است.
بر اساس گزارش ها، یک مرد مسلح در داخل مسجد النور در مرکز شهر کرایست چرچ، در زمان نماز عصر به سمت نمازگزاران تیر اندازی کرد و گفته می‌شود هنگام این تیراندازی تیم کریکت بنگلادش قصد ورود به مسجد را داشتند اما اعضای این تیم موفق به فرار شدند.
نخست وزیر نیوزیلند گفت: حمله تروریستی در کرایست چرچ کاملا برنامه ریزی شده بود. مقامات نیوزیلند سطح هشدار امنیتی در این کشور را به بالاترین سطح افزایش دادند.
مسجد لینوود مسجد دومی بود که در کرایست چرچ هدف حمله قرار گرفت. پلیس اعلام کرد مظنون این حادثه در بازداشت به سر می برد اما ممکن است افراد دیگری وجود داشته باشند که همچنان آزادند. پلیس به مردم هشدار داده است از مساجد در سراسر نیوزیلند دور شوند.
شبکه تلویزیونی ای پی تی ان گزارش داد تصاویری از عامل تیراندازی در مسجدی در کرایست چرچ نیوزیلند منتشر شده است.
بنا به گزارش رسانه‌های نیوزیلند، یکی از مهاجمان پیش از اجرای این حمله تروریستی، با انتشار ویدئویی در شبکه اجتماعی فیسبوک، انگیزه خود را از حمله مسلحانه به نمازگزاران مسجد النور، مقابله با مهاجرت مسلمانان اعلام کرده است.
این فرد در این ویدئو خود را «برنتون تارانت» ۲۸ ساله، اصالتا اهل استرالیا و یک سفید پوست معمولی معرفی کرده است.
وی در این ویدئو می‌گوید: «می‌خواستم به مهاجمان (مهاجران مسلمان) بگویم که سرزمین ما هرگز سرزمین شما نخواهد شد؛ زمین ما متعلق به خود ماست؛ تا زمانی که یک سفید پوست زنده باشد، هرگز نمی‎توانید به سرزمینهای ما هجوم بیاورید و هرگز جایگزین مردم ما نخواهید شد.»

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy