نامه محمود رضا خاوری به همکارانش در سال۱۳۸۸ درباره سرطان فساد + سند

123
نامه محمود رضا خاوری فراری به همکارانش در سال۱۳۸۸ درباره سرطان فساد
نامه محمود رضا خاوری فراری به همکارانش در سال۱۳۸۸ درباره سرطان فساد

نامه ای از محمود‌رضا خاوری با اختلاس ۳ میلیارد دلاری، مدیر عامل پیشین و فراری بانک ملی ایران

رییس هیات مدیره و مدیر عامل بانک ملی ایران به تاریخ اول شهریوز ۱۳۸۸ شماره ۲۱۳۳

همکاران گرامی سلام علیکم حلول ماه مبارک رمضان ، ماه نزول قران، ماه خودسازی و مبارزه با زشتیها، بر شما مبارک باد.

بی شک پدیده فساد آفتی است که سلامت جامعه را به خطر انداخته و پی‌آمد آن انحطاط اخلاقی، ظلم و بی عدالتی، استبداد و عقب افتادگی است.

لذا وظیفه شرعی و ملی مدیران است که با این آفت اجتماعی مبارزه کنند. با هوشیاری، دقت، برقراری نظم و قانون و نظارت بر عملکرد همکاران مانع رشد فساد و ریشه کنی آن گردد.

کتاب حاضر«سرطان اجتماعی فساد» تحقیق جامعی است پیرامون فساد که در لابلای مسائل بانک ملی ایران هم مطرح شده است.

انتظار دارم با مطالعه دقیق آن موجبات رفع بسترهای نارسایی در بانک مرتفع و با بکارگیری تدابیر ضروری اسباب رشد و اعتلا بانک و سرافرازی همکاران فراهم گردد.

امضا محمود‌رضا خاوری

محمود‌رضا خاوری ؛ رئیس اسبق بانک ملی ایران، به بهانه حضور در سمیناری در انگلیس، ایران را به مقصد بریتانیا ترک کرد و سر از کانادا در‌آورد.

طنز تلخ تاریخ این است که رئیس یکی از مهم‌ترین بانک‌های کشور دوتابعیتی بود و تا آن روزگار این مسئله حساسیت هیچ مقام مسئولی را بر‌نینگیخته بود.

 نوشته های بالا  را خاوری سه سال بعد از اینکه تابعیتش در کانادا محکم کاری شد یعنی سال ۸۵ نوشته شده است. او حتی دو سال قبل از فرار در سال ٨٦  توانسته بود برای خودش خانه‌ای خریداری کرد.

البته خبر‌های دیگری نشان میدهد که از چند سال قبل او به فکر دزدیدن و در رفتن بوده چون خاندان خاوری (فرزندان پسری او) از سال ٨١ در تورنتوی کانادا صاحب ملک و مال بودند. حالا هم راه و چاه را به دیگر دزدان نشان میدهد که هم مقصد با او شوند.

نشریات گوناگونی در کانادا و آمریکا نظیر گلاب‌اند‌میل، تورنتواستار، واشنگتن‌پست، نیویورک‌تایمز، فایننشیال‌تایمز و بیزنس‌ویک داستان محمودرضا خاوری و خانه و ثروتش در کانادا را بار‌ها زیر ذره‌بین خبرنگاران خود بررسی کرده‌اند. آن‌ها در گزارش‌ها به فرار خاوری به دنبال یک رسوایی مالی در ایران اشاره کرده‌اند.

همان پرونده‌ای که در ایران به‌عنوان اختلاس سه‌هزارمیلیاردتومانی بر سر زبان‌ها افتاد و مانند زلزله‌ای مهیب دولت آن روز احمدی‌نژاد را لرزاند.

برخی گزارشگران بعضی از رسانه‌ها با رفتن به محل خانه خاوری (که در محله اعیان‌نشین تورنتو واقع است) تلاش کرده‌اند با محمودرضا خاوری مصاحبه کنند.

هیچ خبرنگاری تا امروز موفق نشده حتی یک کلام با خاوری هم‌کلام شود. در فقدان امکان دسترسی به خاوری و گفت‌وگوی چالشی با او، رسانه‌ها به انتشار تصاویر خانه اشرافی‌اش در تورنتوی کانادا بسنده کرده‌اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy