جنگنده‌های اسرائیلی بامداد روز جمعه جنوب غزه را هدف قرار داد

29
جنگنده‌های اسرائیلی بامداد روز جمعه جنوب غزه را هدف قرار داد
جنگنده‌های اسرائیلی بامداد روز جمعه جنوب غزه را هدف قرار داد

جنگنده‌های اسرائیلی بامداد روز جمعه ۱۵ مارس چندین اردوگاه و پادگان آموزشی متعلق به حماس در جنوب غزه را هدف قرار داد. گزارشگر العربیه در فلسطین گفت:«حملات نیروی دریایی القسام در مجاورت بندر جدید در غرب خان یونس، مرکز نظامی بدر در نوار غزه منطقه نتساریم و بخشی از نیروی دریایی القسام در منطقه شمال غربی نوار غزه، را نیز هدف قرار داد.

مقامات نظامی اسرائیل اعلام کردند که این حملات هوایی به نوار غزه در واکنش به حملات موشکی حماس و جهاد اسلامی به مرکز و شمال اسرائیل، صورت گرفته است.

جنگنده‌های اسرائیلی شامکاه پنجشنبه و بامداد جمعه ده‎ها منقطه در در نوار غزه را بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که جنگنده‌ها، این کشور در ساعات شب حدود صد هدف متعلق به گروه‌های حماس و دیگر سازمان‌هایی که از آنها به عنوان سازمان‌های «تروریستی» یاد کرد، در نوار غزه حمله کردند».

در مورد خسارات و تلفات ناشی از حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه هنوز گزارشی منتشر نشده است.

اسرائیل حماس را به شلیک موشک به اسرائیل متهم کرد اما گروه حماس و سازمان جهاد اسلامی هر دو پرتاب دو موشک به سرزمین اسرائیل را نفی کرده‌اند.

در همین حال، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، یک جلسه امنیتی در مقر وزارت دفاع اسرائیل در تل آویو تشکیل داده تا در باره اوضاع امنیتی با وزیران کابینه خود مشورت کند.

خبرنگار العربیه گفت:«نماینده هیئت مصری که برای مذاکرات مربوط به آتش بس به غزه سفر کرده بود، به درخواست اسرائیل، نوار غزه، را ترک کرد این هیئت اسرائیلی از اسرائیل و حماس خواست تا بدون هیچ قید و شرطی آرامش را حفظ کنند»

خبرنگار العربیه افزود:« یک منبع مصری گفت، قاهره از موضع خود برای تحقق صلح و آرامش میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها عقب نشینی نخواهد کرد و اجازه نخواهد داد که جنگ دیگری در غزه اتفاق آغاز شود» .

منبع مصری همچنین اظهار داشت:«حماس قول داده که در باره مسئله حملات موشکی به اسرائیل تحقیق و نتایح آن را به مقامات امنیتی مصر توضیح دهد».

تصاویر ماهواره‌ای از حملات اخیر اسرائیل به صنایع نظامی و زاغه‌های تسلیحاتی مشترک ایران و سوریه

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy